logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“Kalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienėikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris1,000,000 vaikų

Tarptautinėje programoje „Zipio draugai“ – 1.000.000 vaikų!

Milijoninis programos vaikas – San Paule, Brazilijoje.

Ir Lietuvos vaikai bei jų pedagogai gali pasidžiaugti būdami nemenka šio skaičiaus dalimi. Tarp 29 pasaulio valstybių, šiuo metu įgyvendinančių socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus ugdančią programą „Zipio draugai“, Lietuva buvo viena iš pirmųjų įvertinusių programos vaikui teikiamą naudą ir pradėjusių ją vykdyti.

„Zipio draugai“ – tai programa, kuri padeda 5 – 7 metų vaikams įveikti emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius, … Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis,  bet ir patiems netapti priekabiautojais.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad programa „Zipio draugai“ pagerina emocinę vaikų savijautą, padėdama jiems įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų. Tikima, kad dar vaikystėje įgiję šių gebėjimų, vaikai lengviau susidoros su kebliomis ir kritinėmis situacijomis ne tik ankstyvajame amžiuje, bet ir paauglystėje bei suaugę.

Lietuva programą „Zipio draugai“ pradėjo įgyventi 2000 metais, tad ateinantieji mokslo metai jau bus penkiolikti. Šioje programoje mūsų šalyje yra dalyvavę beveik 130 tūkstančių vaikų. Darbui joje paruošta 3,7 tūkstančio pedagogų ir 58 psichologai. Programą įgyvendinti talkina nemažas būrys jos savanorių, o Vilniaus mieste yra susibūręs net programos „fanų“ klubas.

Lietuvoje programa „Zipio draugai“ įgyvendinama visose apskrityse ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų priešmokyklinėse grupėse ir pirmosiose klasėse, o taip pat globos namuose, vaikų dienos centruose ir prailgintos dienos grupėse lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

Puiki proga pasidžiaugti ir pasveikinti visus programos „Zipio draugai“ dalyvius – vaikus ir jų tėvelius, pedagogus, psichologus, savanorius ir joje dalyvaujančias ugdymo įstaigas, nepamirštant kitų daug prisidėjusių prie programos plėtros Lietuvoje – Švietimo ir mokslo ministerijos, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro, Ugdymo plėtotės centro, savivaldybių švietimo skyrių, pedagoginių-psichologinių tarnybų ir visų kitų Zipio draugų, kuriuos būtų sudėtinga čia išvardinti.

Išskirtinai milijoninio programos „Zipio draugai“ dalyvio proga reikia pasveikinti  ir padėkoti prekybos tinklui IKI, kuris jau aštuntus metus yra generalinis programos „Zipio draugai“ rėmėjas Lietuvoje. Programos generalinis rėmėjas tiki ir mato „Zipio draugų“ teikiamą naudą ugdant mūsų vaikus, stiprinant jų psichikos sveikatą – tiesiog  padedant jiems būti šiandien ir užaugti laimingesniais žmonėmis.

Programos autoriaus teisės priklauso Partnership for Children (JK)

Lietuvoje programą įgyvendina nevyriausybinė, ne pelno organizacija viešoji įstaiga „Vaiko labui“

Pasidomėkite, kaip šį įvykį pristato programos kūrėjai Partnership for Children