logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“


ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partnerisArchyvas

Naujienų archyvas

2019 – Savaitė be patyčių

2019 birželis – Gegužės pradžioje (2019) VAIKO LABUI vadovė Aurelija ir programų „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ koordinatorė Milda lankėsi pas mūsų kolegas ir partnerius „Voksne for Barn“, kurie įgyvendina Norvegijoje

2019 gegužė – Patiekiame trumpą vėliausių tyrimų santrauką anglų kalba.

2019 balandis – Čia galite paskaityti ir pasižiūrėti, ką visą kovo mėnesį veikė mūsų programose dalyvaujantys mokiniai įsitraukę į Sąmoningumo didinimo mėnesį BE PATYČIŲ.

2019 kovas – Programos „Zipio draugai“ veikėjų iliustracijosPartnership for Children – programų „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ iniciatoriai ir kūrėjai – dalinasi Anglijos pedagogų patirtimi, kaip nusimegzti Zipį.

2019 vasaris – Šiais mokslo metais vėl iškilo klausimas dėl „pašalinių“ asmenų lankymosi valandėlėse.

2019 sausis Brošiūra veikloms namuose „Programos „Įveikiame kartu“ metodinė medžiaga tėvams“

2018 gruodis Programos „Zipio draugai“ pristaymas Vilniaus miesto Markučių lopšelyje-darželyje

2018 spalis – Šių mokslo metų pradžioje „Zipio draugai“ nestokojo spaudos dėmesio.

2018 rugsėjis – Šiais metais mūsų įgyvendinamose programos malonios ir ilgai lauktos naujienos.

2018 birželis – Šių metų (2018) birželio mėnesį mūsų būstinėje buvo pristatytas programų „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ tęsinys „Passport: Skills for Life“. Ne oficialus šios programos pavadinimas lietuvių kalba (nes tokio dar nėra), o laisvas vertimas būtų „Pasas: gebėjimai visam gyvenimui“. Programą pristatė ilgametė programų „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ vykdytojų asociacijos „Associação pela Saúde Emocional de Crianças“ (ASEC) Brazilijoje vadovė Tania Paris. (ASEC lietuvių kalba reiškia „Vaikų emocinė sveikata“). Čia galite rasti išsamesnę informaciją

 

2018 gegužis  gegužės 10-11 dienomis Druskininkuose vyko Vilniaus miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų bei darželių-mokyklų vadovų išvažiuojamoji konferencija „Gero darželio link. Vadovas pokyčių kelyje“.  Čia galite pasižiūrėti programos „Zipio draugai” Vilniaus miesto konsultanto padėjėjų Jolantos Žukauskienės, Aleksandros Remeikienės ir Audronės Ramonienės pristatymą, padarytą konferencijoje „Gero darželio link”. 

..

2018 balandis – Kovo mėnesio pabaigoje Prahoje vyko tarptautinė „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ įvgyvendinančių organizacijų partnerių konferencija „Zippy‘s and Apple‘s Friends – mental health at an Inclusive school“ (Psichikos sveikata įtraukiajame ugdyme – Zipio ir Obuolio draugai). Joje dalyvavo Anglijos, Bulgarijos, Lenkijos, Norvegijos, Slovėnijos, Slovakijos ir Lietuvos atstovai.

Konferenciją organizavo „Zipio ir Obuolio draugų“ programų vykdytojai Čekijoje – nevyriausybinė organizacija „E-clinic“ ir Prahos miesto socialinė tarnyba. Ją priėmė ir globojo Prahos meras, finasavo ES Struktūriniai fondai.

Konferencijos dalyviams pristatyti Lietuvos „Zipio draugų“ ir „Obuolio draugų“ programų pasiekimai šalyjepasidalyta gerąją patirtimi įgyvendinant programas.

 

2018 kovas – Programos pedagogų – konsultantų padėjėjų kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Tarptautinė programa „Zipio draugai“ specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams.“ Plačiau apie seminarą rasite čia

Siūlome paskaityti įdomų ir naudingą straipsnį apie įtraukųjį / inkliuzinį ugdymą

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“

 

2018 vasaris – Čia rasite informaciją apie veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018Čia rasite siūlomų veiklų kalendorių ir jų išsamesnį aprašymą.

 

2018 sausis – 2016 – 2017 mokslo metais Vilniaus miesto ugdymo įstaigose buvo atliktas tėvų nuomonės apie programos „Obuolio draugai“ poveikį vaikui tyrimas.

 

2017 gruodis – Zipio draugai specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams

2017 lapkritis – Džiugios naujienos iš programos „Zipio draugai“ kūrėjų Partnership for Children – programos tarptautinis pripažinimas plečiasi.

2017 spalis – 2016 – 2017 mokslo metais Vilniaus miesto ugdymo įstaigose buvo atliktas tėvų nuomonės apie programos „Zipio draugai“ poveikį vaikui tyrimas.

2017 rugsėjis  – Nauji mokslo metai neša pokyčius ir naujus darbus

2017 gegužė – Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacija (LSEUA) šiemet nusprendė organizuoti metinę konferenciją, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į bendruomenės susitelkimo svarbą

2017 balandis – Kaip Zipiui sekasi megzti ryšius ir įsigyti draugų

2017 kovas – „Savaitė be patyčių 2017“

2017 sausis – „Ikimokyklinis ugdymas paradigmų virsme“

2016 lapkritis – Būkime draugais

2016 spalis – Statistika

2016 gegužė – Marijampolės „Žiburėlio“ mokykla-daugiafunkcis centras atšventė savo veiklos 40-metį.

2016 balandis – 2016 metais sukanka 10 metų nuo tos dienos kai prekybos tinklas IKI tapo programos „Zipio draugai“ generaliniu rėmėju

2016 kovas – zipio ir obuolio draugai susitiko oksforde

2016 vasaris – Šeima ir vaikas: kaip atsižvelgti į skirtingus poreikius

2016 sausis – 40  IDĖJŲ IŠ VISO PASAULIO

 

2015 lapkritis – Puslapis naujas: Švenčiame laimėjimus

 2015 rugsėjis – Kaip vabaliukas nugalėjo mažųjų sunkumus mokykloje

Savaitė be patyčių 2015     

2015 liepa – rugpjūtis

 

 

 

2015 birželis„Zipio draugų“ ir „Obuolio draugų“ programos buvo pristatytos konferencijoje „Emocinis intelektas švietimo sistemoje“...

2015 gegužė Generalinio programos „Zipio draugai“ rėmėjo prekybos tinko IKI atstovai lankėsi Vilniaus miesto lopšelyje-darželyje „Gudrutis“ ir stebėjo programos valandėlę. ..

2015 balandis Programa „Zipio draugai“ atšventė savo dešimtmetį Alytaus apskrityje!!!

Sužinokite ir pamatykite, ką programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ dalviai veikė veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2015 metu ..

2015 kovas Pristatome tėvams ir pedagogams aktualią informaciją apie patyčias tarp ikimokyklinio amžiaus vaikų

2015 vasaris Pristatome Jums mūsų veiklos ataskaitą už 2014 metus

2015 sausis LRT laidoje „Teisė žinoti“ apie savižudybių ir patyčių prevenciją kalbėjosi Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė,….

 

2014 gruodis Pristatome visų mūsų įgyvendinamų ankstyvosios prevencijos programų – Zipio draugai, Obuolio draugai ir Įveikiame kartu – metodinę ir informacinę medžiagą. .

2014 lapkritis Pristatome mūsų įgyvendinamų programų 2014 – 2015 mokslo metų dalyvių statistiką. .

2014 spalis 2014 metų spalio mėnesį „Vaikų linija“ drauge su Švietimo ir mokslo ministerija, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru bei kitais partneriais, tarp kurių buvome ir mes, surengė itin aktualią mūsų visuomenei konferenciją patyčių tema „Virtualios erdvės iššūkiai patyčių prevencijai.“Siūlome susipažinti su konferencijos pranešimais..

2014 rugsėjis Tarptautinėje programoje „Zipio draugai“ – 1.000.000 vaikų! .

2014 birželis Intensyviai ruošiamės programos „Obuolio draugai“ plėtrai….

2014 gegužis Panevėžio apskrities Zipio draugai švenčia programos įgyvendinimo dešimtmetį!!!.

2014 balandis Šiais metais mes – „Vaiko labui“ – visuomenei pristatome jau dvyliktą metinę savo veiklos ataskaitą..Kauno Panemunės lopšelio-darželio pedagogės Ramutė Naujūnaitė ir  Daiva Lydekaitienė jau daug metų yra aktyvios ir iniciatyvios programos „Zipio draugai“ pedagogės-konsultanto padėjėjos savanorės.Pristatome jų inicijuotą ir organizuotą renginį.

2014 kovas Savaitė be patyčių 2014 metais jau penktą kartą iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ sujudino ugdymo įstaigų bendruomenes. Visi – mokiniai ir jų tėvai, pedagogai – buvo kviečiami įsijungti į kovo 24 – 30 dienomis vykusią veiksmo savaitę, kuria siekiama apjungti kiekvieną asmenį ir kiekvieną organizaciją bendram darbui mažinant patyčių paplitimą bei keičiant visuomenės nuostatas palankias patyčioms į nuostatas nepalankias patyčioms.

Ką daryti, kai vaikas išveda iš kantrybės? kai jūsų vaikai elgiasi taip, kad jums norisi rėkti? Kaip turėtų elgtis tėvai, kad suvaldytų savo emocijas. Patirtimi su tėveliais ir pedagogais dalinasi programos „Zipio draugai“ pedagogė-konsultanto padėjėja Zita Jurgelevičienė iš Vilniaus lopšelio-darželio „Pasagėlė.“ .

2014 vasarisKristina Ona Polukordienė iš valstybės vadovės Jos Ekscelencijos Prezidentės Dalios Grybauskaitęs rankų gavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordiną už „Nuopelnus Lietuvai “ šių metų vasario 16 dieną.

Patirtimi su kolegomis – „Zipio draugų“ pedagogais dalinasi pedagogė Zita Jurgelevičienė iš Vilniaus miesto lopšelio – darželio „Pasagėlė.“ .

2014 sausis Ilgametė programos „Zipio draugai“ pedagogė-konsultanto padėjėja Edita Girijotienė iš Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ dalinasi patirtimi su pedagogais ir tėveliais, kaip padėti sunkumus išgyvenančiam vaikui.

 

2013 lapkritis „Programos „Zipio draugai“ principų taikymas pedagogo darbe.“ 

2013 spalis Naujas programos „Zipio draugai“ priedas specialiųjų poreikių vaikams 

2013 rugsėjis Sveikiname visus mūsų koordinuojamų programų dalyvius su naujais mokslo metais! 

2013 rugpjūtis Programa „Obuolio draugai“ žengia į Lietuvą. 

2013 gegužė Čia rasite pedagogės Zitos Dobilienės parengtą prezentaciją. 

2013 balandis Šiais metais visuomenei pristatome jau dešimtą metinę savo veiklos ataskaitą 

2013 kovas Programos „Zipio draugai“ metodinio centro veiklos dešimtmetį šiemet pažymėjo Kauno Panemunės lopšelis darželis.

Čia rasite straipsnį „Gera išeitis yra ta, kuri padeda ir neskaudina kito“

Savaitė be patyčių 2013

 2013 vasaris Programos „Zipio draugai“ geroji patirtis 100-tūkstantasis programos „Zipio draugai“ dalyvis Jei norite sužinoti daugiau, skaitykite čia.

 „Vaiko labui“ 10 metų – dešimtmetis skirtas prevencinių programų įgyvendinimui. Jei norite sužinoti daugiau, skaitykite čia.  „Vaiko labui“ 10-mečio galerija!

 

2012 gruodis Tarptautinė konferencija

 Programa „Zipio draugai“ Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse jau 10 metų!!!

Vieša paskaita „Vaikų emocinių ir elgesio problemų ankstyvosios prevencijos programos“ Lektoriai ir jų pranešimaiCaroline Egar – tarptautinės organizacijos Partnership for Children programų direktorė. Tania Paris – Brazilijos Vaikų emocinės sveikatos asociacijos vadovė(ASEC – Associação pela Saúde Emocional de Crianças/Association for Emotional Health of Children).  Keletas paskaitos akimirkų

 2012 rugsėjis Tarptautinė programos „Zipio draugai“ vykdytojų konferencija Oksforde 

2012 birželis Tėveliai ir pedagogai kalba apie Zipį. 

2012 gegužė Ankstyvosios prevencijos programos „Zipio draugai“ tęsinys „Obuolio draugai.“ 

2012 balandis Zipio draugai kaimyninėje Rusijoje. 

2012 kovas Jau trečią kartą visoje Lietuvoje vyko akcija „Savaitė be patyčių 2012.“ 

2012 vasaris Zipio draugai kaimyninėje Lenkijoje. 

2012 sausis  Į Lietuvą ateina ilgai lauktas tarptautinės programos „Zipio draugai“ tęsinys – programa „Obuolio draugai.“ 

 

2011 gruodis Pristatome programos „Zipio draugai“ įgyvendinimo Airijos pradinėse mokyklose įvertinimą:    Lietuvių kalba   Anglų kalba 

2011 spalis Programos „Zipio draugai“ kūrėjai Partnership for Children (PFC) 2011 metų spalio mėnesį atšventė savo veiklos dešimtmetį. 

2011 rugsėjis Pradedame naujus 2011-2012 mokslo metus 

2011 rugpjūtis Naujas leidinys patyrusiems programos „Zipio draugai“ pedagogams 

2011 birželis Vilniaus miesto lopšelio – darželio „Švelnukas“ pedagogės dalijasi savo darbo patirtimi su kitais programos „Zipio draugai“ pedagogais. 

2011 gegužė Vilniaus miesto lopšelio – darželio „Rūta“, priešmokyklinės logopedinės grupės „Varpeliai“ pedagogė Rita Stulpinienė dalinasi programos ,,Zipio draugai“ įgyvendinimo patirtimi. 

2011 balandis Kauno apskrities Zipio draugai švenčia dešimtmetį!!! 

2011 kovas Programos „Zipio draugai“ vaikai ir pedagogai jau antrus metus aktyviai įsiliejo į didelį akcijos „Savaitė be patyčių“ dalyvių būrį. 

2011 sausis Naujovės pedagogų rengimo darbui „Zipio draugų“ programoje. 

 

2010 gruodis – Vilniuje įvyko konferencija „Mokykla gali būti saugi. Patyčių ir smurto prevencija Lietuvoje. Daugiau informacijos rasite čia

2010 metų pabaigoje įvyko jau septintas programos „Zipio draugai“ pedagogų – konsultanto padėjėjų seminaras. Daugiau informacijos rasite čia

2010 lapkritis – Pristatome jums programos ,,Zipio draugai“ 2010 – 2011 mokslo metų dalyvių statistiką. Jei norite sužinoti daugiau, skaitykite čia.

Lietuvos Zipio draugai perduos savo patirtį Zipio draugams Amerikos žemyne. Jei norite sužinoti daugiau, skaitykite čia.

 2010 liepa – Programa ,,Zipio draugai“ – sudėtinė Nacionalinės smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams programos dalis. 2010 birželis –,,Zipio draugai“ svečiuose pas Lietuvos Resublikos Prezidentę. 2010 gegužis – Kviečiame skaityti Vilniaus miesto  programos ,,Zipio draugai“ savanarių – pedagogų 3-iąjį laikraštėlio ,,Zipio žinios“ numerį.

2010 balandis – Pristatome Jums Marianne Ubbe straipsnį – laišką, skirtą visų šalių programą įgyvendinantiems pedagogams.
2010 kovas – Programos „Zipio draugai“ dalyviai – vaikai ir jų pedagogai, tėveliai – aktyviai prisidėjo prie akcijos „Savaitė be patyčių“
2010 vasaris – Programa „Zipio draugai“ pedagogų akimis.
2010 sausis  – Pirmųjų programos „Zipio draugai“ dalyvių nuomonės tyrimas apie programą
2009 birželis – Programa ,,Zipio draugai“ – sudėtinė Nacionalinės smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams programos dalis

 

2009 balandis – Tarptautinis programos ,,Zipio draugai“ seminaras Oksforde
2009 vasaris – Viešosios įstaigos ,,Vaiko labui“ 2008 metų veiklos ataskaita
2009 sausis – Zipis gamtoje
 

2008 gruodis – Lietuvos respublikos vyriausybės dovana mažiesiems

2008 lapkritis – Pedagogų – konsultano padejėjų kvalifikacijos tobulinimo ir atnaujinimo seminaras 

2008 spalis – Pradėtas programos ,,Zipio draugai“ įgyvendinimas 2008 – 2009 m.m. ugdymo įstaigose 

2008 rugsėjis – Tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa ,,Zipio draugai“ pristatyta Lietuvos respublikos Seime 

2008 rugpjūtis – Konsultantų rengimo ir kvalifikacijos atnaujinimo seminaras 

2008 liepa – Nauji programos „Zipio draugai“ leidiniai 

2008 birželis – Programa ,,Zipio draugai“ įtraukta į Nacionalinę smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams metų programą.
2008 vasaris – Programa „Zipio draugai“ Ukmergės rajone
2007 gruodis – Programa ,,Zipio draugai“ 2007 – 2008: aštuntieji mokslo metai
2007 metų lapkritis (2) – Pedagogų – konsultantų padėjėjų kvalifikacijos tobulinimo seminaras
2007 metų lapkritis –  Zipio draugų draugai
2007 metų liepa – Mes švenčiame savo jubiliejų

 

2007 metų birželis –
Programos ,,Zipio draugai“ metodiniai centrai – svarbi programos įgyvendinimo grandis.