logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Koncepcija

Pagrindinė programosZipio draugai idėja labai paprasta: jei vaikus ankstyvoje vaikystėje išmokysime įveikti sunkumus, jie lengviau susidoros su kebliomis ir kritinėmis situacijomis paauglystėje ir suaugę.

Programa yra parengta specialiai 5 – 7 metų amžiaus įvairiausių gebėjimų vaikams. Jie mokomi įveikti kasdienius sunkumus, atpažinti savo jausmus, juose susivokti, apie juos kalbėti bei išreikšti juos sau ir kitiems priimtinais būdais. Taip pat vaikai skatinami padėti kitiems, turintiems sunkumų.

Čia galite paskaityti daugiau apie įveikimo sampratą.

Programa išskirtinė, nes ji yra universali – tinka skirtingų poreikių, skirtingų tautų ir religijų vaikams. Daugelis kitų programų skirtos įveikti specifines problemas ar sunkumus, tuo tarpu „Zipio draugai“ gali padėti visiems vaikams. Užuot gydžiusi psichikos sutrikimus ar ligas, ji prisideda prie psichikos sveikatos stiprinimo.

Programa „Zipio draugai“ dalyvaujantiems vaikams nenurodoma, ką jie turi daryti, nesakoma: „Šis elgesio būdas yra geras, o anas – blogas“. Vaikai skatinami patys aiškintis ir galvoti.

Programos tikslas – ne tik padėti vaikams išmkti įveikti juos ištikusius sunkumus, bet ir parodyti, kaip svarbu kalbėtis su kitais žmonėmis, kai apima liūdesys ar pyktis, ir kaip svarbu išklausyti kitus, kai jiems liūdna ar pikta. Skiriama daug dėmesio vaiko gebėjimui priimti ir suteikti pagalbą.

Čia galite paskaityti daugiau apie pagrindinius programos sudarymo principus.

 

Plačiau apie programą „Zipio draugai“  Jūs galite perskaityti išsamiame informaciniame buklete ,,Įvadas į programą „Zipio draugai“ , kur sužinosite, kokia tai programa ir pagrindinius jos įgyvendinimo principus, tikslus, kaip ji įgyvendinama bei trumpai susipažinsite su programos medžiaga.

 Čia Jūs galite parsisiųsdinti informacinį bukletą ,,Įvadas į programą ,,Zipio draugai“ PDF formatu.