logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“Kalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogė Oksna Dunovskajaikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partnerisAktualijos

Pagal poreikį mes papildome interneto svetainę naujienomis apie mūsų vykdomas programas ir projektus. Šiame puslapyje Jus rasite vėliausias naujienas apie mus ir mūsų vykdomas veiklas. Vėliau ši informacija yra perkeliama į skyrelį Archyvas“.

 

2021 lapkritis

Zipio draugų laiškas tėveliams ………           … Obuolio draugų laiškas tėveliams
Word formatu Word formatu
PDF formatu PDF formatu
 

 

 

 

 

Pirmoji Zipio valandėlė Sedos darželyje

Mažeikių rajono Sedos darželio socialinė pedagogė Aurelija Jonaitytė pasidžiaugė ir pasidalino pirmąja patirtimis įgyvendinant programą „Zipio draugai“. Pedagogės Aurelijos sutikimu, dalijames jos patirtimi ir pristatome visiems programos vykdytojams puikias idėjas pirmajai programos valandėlei.

Informaciją rasite čia

 

2021 spalis

Psichikos sveikatos dienai

Nauji duomenys – koronaviruso poveikis vaikų ir jaunuolių psichikos sveikatai
Mairi Jeffery, Tanya Lereya, Julian Edbrooke-Childs, Jess Deighton, Nick Tait, Melissa A. Cortina

 

Pandemijos metu ne visi jaunuoliai buvo paveikti vienodai. Daugelis tyrimų parodė padidėjusį vaikų ir jaunuolių nerimą, blogą nuotaiką, liūdesį ir beviltiškumo jausmą, kurie gali būti laikomi normaliomis reakcijomis į problemas iškilusias dėl pandemijos ir izoliacijos. Keli tyrimai parodė, kad kai kurių vaikų psichinė sveikata šiuo periodu pagerėjo – buvo pastebėtas simptomų pagerėjimas ar geresnė ir ramesnė nuotaika. Tikėtina, kad kai kuriems jaunuoliams sumažėjęs socialinis kontaktas ar didesnis laiko kiekis praleidžiamas namuose, o ne mokykloje padėjo sumažinti stresinių situacijų skaičių.

Visą vertinimo santrauką rasite čia

 

 

2021 rugsėjis

….Vaikų emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus ugdančioje

….programoje „Zipio draugai“ – 250-tūkstantasis vaikas.

….Daugiau informacijos rasite čia.

 

 

 

2021 liepa

Programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ koordinuojančios VAIKO LABUI atstovų pakvietimą drauge su Jo Ekscelencija Prezidentu ir Pirmąją Ponia Prezidento rūmuose paminėti Valstybės dieną priėmėme kaip padėką ir įvertinimą kiekvienam mūsų programas vykdančiam pedagogui, su pedagogais dirbančiam psichologui, kiekvienam programų ekspertui ir VAIKO LABUI darbuotojui. Mums tai buvo garbė ir mūsų visų triūso įvertinimas.

 

 

 


 

Pedagogai, norintys įsigyti programos „Zipio draugai pratybų sąsiuvinius vaikams, informaciją ras čia.

Pedagogai, norintys įsigyti programos „Obuolio draugai“ pratybų sąsiuvinius vaikams, informaciją ras čia.

Pedagogai, norintys įsigyti programos Įveikiame kartu“ pratybų knygeles vaikams, informaciją ras čia.

 

2021 birželis

2020-2021 mokslo metais minėdami programos „Zipio draugai“ įgyvendinimo dvidešimtmetį Lietuvoje, nusiuntėme Jo Ekscelencijai Gitanui Nausėdai laišką, pristatydami programą, jos įgyvendinimo istoriją šalyje, pasiekimus ir, svarbiausia, ją įgyvendinančius žmones.

Buvome labai nudžiuginti, gavę kvietimą būreliui programos vykdytojų, ekspertų ir savanorių susitikti 2021 birželio 11 dieną su Prezidento patarėjais švietimo klausimais. Į susitikimą atvyko programos savanoriai iš Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Telšių, programos ekspertai ir koordinatoriai (VAIKO LABUI atstovai).

Pradžioje apsilankėme Valstybės pažinimo centre. Čia sudalyvavome įdomioje inovatyvioje ekskursijoje, kurioje sužinojome daug įdomybių tiek apie mūsų šalį, tiek ir apie dabartinės prezidentūros pastatus ir jų istoriją.

Susitikę su Prezidento patarėjais, aptarėme programos „Zipio draugai“ programos galimybes ir planus prisidėti prie neigiamų COVID-19 pandemijos ir užsitęsusio karantino pasekmių vaikų emocinei sveikatai kompensavimo.

Susitikimas vyko labai šiltoje, draugiškoje aplinkoje. Pajutome nuoširdų domėjimąsi ir rūpestį vaikų psichikos sveikata ir emocine gerove bei supratimą, kad tokios programos kaip „Zipio draugai“, prisideda prie jų stiprinimo. Drauge su Prezidento patarėjais svarstėme ir ieškojome sprendimų padėti mokykloms ir pedagogams sudaryti palankesnes sąlygas įgyvendinti vaikų elgesio ir emocinių problemų prevencines programas. Buvome patikinti, kad mūsų įvardintos problemos ir bendrai iškeltos idėjos nebus pamirštos.

Vietoje planuotos vienos valandos, pokalbis užtruko net dvi. Pasijutome išklausyti, suprasti ir palaikomi. Išėjome iš Prezidentūros kaip nešami sparnų – laimingi, pasiryžę toliau dirbti ir siekti, kad kiekvienas vaikas galėtų dalyvauti mūsų ar kitose analogiškose programose, padedančiose vaikui pasijusti laimingesniu šiandien ir užaugti emociškai sveiku.

 

2021 gegužė

..

Programa „Zipio draugai“ nuėjo 20 metų kelią.  Yra kuo džiaugtis, kurie prisidėjo prie jos kūrimo, plėtojimo ir klestėjimo. Kai lygini Zipį, kurį sutikome 2000 metais, su tuo, koks yra šiandien, galime jaustis išdidūs visi, prie šių pokyčių prisidėję. Zipis specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, Zipis įtraukiajam ugdymui, Zipis trimis kalbomis. Metodinės literatūros pedagogams gausa. Pratybos ir įvairiausia padalomoji medžiaga vaikams. Programos metodinė medžiaga tėvams.

Labai norėjome susitikti, sukviesti į būrį kuo platesnį ratą programai pačių svarbiausių žmonių – pedagogų, programos, kūrėjų, vykdytojų. Tačiau, deja, gyvenimas kartais įneša nedžiuginančias korekcijas. Pandemija neleido suburti programos draugų ir pažymėti jubiliejų taip, kaip pažymėjome prieš 10 metų, švęsdami „Zipio draugų“ dešimtmetį Lietuvoje, surengdami didžiulę tarptautinę konferenciją, trukusią dvi dienas (pirmoji diena – LR Seime, antroji – tuometinėje LR ŠMM).

.Šiam dvidešimtmečio jubiliejui, programos „Zipio draugai“ ekspertų komanda parašė, o programos vykdytojai VšĮ „VAIKO LABUI“ publikavo knygą „Programa ZIPIO DRAUGAI Lietuvoje. 2000 – 2020. Knyga skirta pirmiausiai visiems įgyvendinantiems programą, ar tai būtų pedagogams, ar socialinis pedagogas, ar psichologas. Aktuali ji ir būsimiesiems pedagogams, dar studijuojančiais ir besiruošiančiais jais tapti. Tikime, kad ji bus įdomi ir tėveliams.

Pristatome jums straipsnį, nušviečiantį programos kelią Lietuvoje jos ekspertų akimis.

Šį straipsnį taip pat galite rasti ir interneto portale „Švietimo naujienos“ (2021-05-07) 

 

 

2021 balandis

2021 metais jau dvidešimt antrą kartą kviesime vaikus, mokytojus ir pedagogus jungtis prie mūsų koordinuojamų programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“. 

Šie metai gal ir ypatingi, bet vaikų ir mūsų visų poreikiai išlieka tokie patys: padrąsinantis žodis, draugo ranka, šypsena veide. Jie net dar labiau svarbūs ir reikalingi…

Visą tekstą rasite čia.

 

2021 kovas

Kampanijos BE PATYČIŲ iniciatorė „Vaikų linija“ kaip ir kasmet kviečia į sąmoningumo didinimo mėnesį. Šių metų socialine kampanija „Praleisk progą pasityčioti“, „Vaikų linija“ kreipiasi į patyčių iniciatorius, kviesdama juos laiku sustoti ir nepasityčioti, neparašyti žeminančio komentaro, nepasakyti kitus skaudinančios replikos, kai kyla toks impulsas.

Visi šiuo metu esame sudėtingose ir mums neįprastose sąlygose. Vaikų ugdymas didžiąja dalimi persikėlė į virtualią erdvę. Atrodytų todėl, kad vaikai gyvai nekontaktuoja, nesusitinka, patyčių problema turėtų būti atsitraukusi į šalį. Deja, taip nėra. Mes – VAIKO LABUI – kviečiame šias metais skirti ypatingą dėmesį patyčioms virtualioje erdvėje.

Vykstant nuotoliniam mokymui didėja rizika, kad moksleiviai patirs ar patys įsitrauks į elektronines patyčias. Dėl to svarbu patiems pedagogams žinoti ir vaikams priminti, kaip laiku atpažinti ir tinkamai reaguoti į elektronines patyčias.

Siūlome jums kovo mėnesį, vykstant Sąmoningumo didinimo mėnesiui BE PATYČIŲ surasti laiko su vaikais pasikalbėti apie elektronines patyčias: kaip jas atpažinti; kokios yra jų formas; kaip reaguoti, jei vaikas patiria elektronines patyčias.

Daugiau informacijos rasite čia

 

2021 vasaris

VAIKO LABUI, pradėdama 2021  metus nori pasidžiaugti tuo, ką  jau yra pasiekusi ir padėkoti visiems kartu su mumis esantiems. Jau kitais metais žengsime į 20-tuosius mūsų veiklos metus. Tad tikrai turime kuo džiaugtis, kuo didžiuotis.

Svarbiausi mums visada buvo ir yra mus supantys žmonės. Nuo pirmųjų dienų VAIKO LABUI dienų mus lydi didieji mūsų palaikytojai, patarėjai ir įkvepėjai – dr. Pranas Gudynas, dr. Onutė Monkevičienė, dr. Ramute Skripkienė ir Vidmanta Kibirkštienė. Tikrai nepamiršome mus auginusių, bet dabar jau atsitraukusių ir panirusių kitose veiklose…

Visą tekstą rasite čia

 

 

2021 sausis

Atsižvelgiant į tai, kad ugdymas iš darželių, mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų buvo perkeltas į virtualią erdvę ir vykdomas nuotoliniu būdu, paruošėme trijų mūsų įgyvendinamų programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ užduotėles, kurias programose dalyvaujantys vaikai gali atlikti namuose drauge su tėveliais.

Šios užduotėlės yra skirtos vaikams, kurie su tėvelių pagalba toliau gilina programų ugdomus gebėjimus jau namuose. Tačiau jas labai lengvai modifikuoti gali ir pedagogas, pritaikydamas nuotoliniam mokymui.

Užduotėlės buvo išsiuntinėtos visiems mūsų programose dalyvaujantiems pedagogams ir ugdymo įstaigoms mūsų duomenų bazėse turimais el. paštais (pagal duomenis, kurie buvo įrašyti sutartyse).

Kviečiame pedagogus, kurie vis dėlto negavo nuotolinio mokymo užduotėlių, kreiptis į programų koordinatores:

  1. dėl programos „Obuolio draugai“ medžiagos – [email protected]
  2. dėl programos „Įveikiame kartu“ medžiagos – [email protected]
  3. dėl programos „Zipio draugai“ medžiagos – koo[email protected]
...
 

 

Pristatome: nuo šiol visos emocinės pagalbos linijos vienu numeriu 1809. 

                          Kiekvienas rūpestis gali turėti savo ausį

 

 

Pradedame rugsėjį svariu padrąsinimu – kiekvienas programas „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ įgyvendinantis pedagogas ir ugdymo įstaiga gali didžiuotis ir drąsiai teigti, kad jie, ugdydami vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, naudojasi patikimomis praktikomis, kurias pripažįsta ir rekomenduoja tokios tarptautinės organizacijos kaip Pasaulinė sveikatos organizacija (WHO), Europos komisija (European Commission for Good Practices in Mental Health and Wellbeing), EPIC (European Platform for Investing in Children) ir kitos. Kurios yra visapusiškai nepriklausomai tirtos ir vertintos.

Pristatome vėliausių programų „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ vertinimų Lietuvoje ir užsienyje vertinimų santraukas. Čia taip pat rasite nuorodas į tarptautines organizacijas, pripažinusias teigiamą programų poveikį vaiko socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų raidai.