logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“Kalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienėikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partnerisAktualijos

Pagal poreikį mes papildome interneto svetainę naujienomis apie mūsų vykdomas programas ir projektus. Šiame puslapyje Jus rasite vėliausias naujienas apie mus ir mūsų vykdomas veiklas. Vėliau ši informacija yra perkeliama į skyrelį Archyvas“.

 

2023 rugsėjis

 

    Programos ZIPIO DRAUGAI pristatymas tėvams 

 

 

 

 

Nuo balandžio 3 iki gegužės 31 priimamos ugdymo įstaigų paraiškos

dalyvauti vaikų emocinių ir elgesio problemų prevencijos programose 2023 – 2024 mokslo metais

2023 birželis

Mokslo metai jau artėja į pabaigą. Džiūgiai, liūdnai, ilgesingai, viltingai … Kaip koks vaikas atsisveikina su Zipiu ar Obuoliu. Apie savo paskutinę dieną su Obuoliuku mums visiems papasakojo Alytaus Drevinuko“ mokyklos darželio vaikai ir jų socialinė pedagogė Rita Kamaitienė.

 

 

2023 balandis

Esame dėkingi visiems Lietuvos žmonėms, skiriantiems savo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį mūsų vykdomoms vaikų emocinių ir elgesio problemų prevencijos programoms „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ paremti.

   Skirkite mūsų vykdomoms programoms savo 1,2 proc!

 

2023 kovas

Gerbiamieji,

kviečiame visas ugdymo įstaigas – ir tas, kuriose įgyvendinamos mūsų koordinuojamos programos „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“, ir visas kitas tradiciškai kovo mėnesį skelbti patyčių prevencijos mokyklose mėnesiu.

Nuo 2004 m. vykdomos kampanijos BE PATYČIŲ iniciatoriai „Vaikų linija“ jau antri metai nebeorganizuoja tradicine buvusios šios kampanijos iniciatyvos – Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ.

Mes būdami ilgamečiai ir aktyvūs „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ partneriai ir toliau dirbsime patyčių prevencijos srityje, ieškodami būdų, kaip spręsti patyčių problemas, kurias Lietuvoje kenčia apie ketvirtadalis vaikų.

Ugdymo įstaigos ir mokiniai, norintys tęsti šią iniciatyvą, kviečiami tai daryti.

Siūlome jums kovo mėnesį savo ugdymo įstaigoje daugiau dėmesio skirti patyčių mokykloje problemai ir su vaikais plačiau pasikalbėti apie patyčias: kaip jas atpažinti; kokios yra jų formos; kaip reaguoti, jei vaikas patiria patyčias; kaip padėti klasės draugui, patiriančiam patyčias ir pan.

Reiktų nepamiršti, kad siekiant įveikti patyčias, itin svarbu ugdyti vaikų emocinį intelektą, ir tam kampanijos metu būtų galima skirti daugiau laiko: padėti vaikui atpažinti savo ir aplinkinių jausmus; gebėti su jais tvarkytis; ugdyti empatiją; supratimą, kad visada yra kažkas, kas gali tau padėti ištikus sunkumams; gebėjimą ir norą padėti aplinkiniams.

Siunčiame jums mūsų rekomenduojamas temas ir veiklas. Pateikiame idėją, kurią būtų galima aptarti su mokiniais. Siūlomos temos yra rekomendacinio pobūdžio. Tai tik mintis ir pasiūlymas, norint padėti pedagogui. Temos tiks visiems mokiniams, tačiau užduotys yra labiau pritaikytos ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams (žr. laiško priedus).

Kviečiame kiekvieną vaikų klasę / grupę įsijungti į bendrą veiklą ir pradėti kurti arba tęsti jau ankstesnėse BE PATYČIŲ kampanijose pradėtą klasės / grupės draugystės dienoraštį – „Draugystės knyga“. Siūlome vaikams ir pedagogams sugrįžti prie jos – kartu aptarti, kaip jie išaugo ir pasikeitė, kaip išmoko vertinti draugą ir draugystę, kaip išmoko padėti greta esančiam draugui, kaip keitėsi vaikų klasės santykiai, …  Kurkite tęstinę klasės „Draugystės knygą“ – antras, trečias, ketvirtas, … ir dvyliktas tomai.

Į kampaniją įsitraukusius pedagogus raginame nufotografuoti įdomiausią veiklos momentą, kuriant „Draugystės knygą“ ar pačią „Draugystės knygą“. Džiaugsimės, jei iki balandžio 14 d. atsiųsite vieną nuotrauką, atspindinčią įdomiausią veiklos momentą, taip pat lauksime ir jūsų veikos aprašymo (el. paštu [email protected]). Siųsdami, nepamirškite parašyti ugdymo įstaigos pavadinimo ir iš kur esate.

Kadangi oficialiai centralizuotai šias metais kampanija BE PATYČIŲ nėra organizuojama, ugdymo įstaigoms nereikia registruotis dalyviais.

Jeigu Jums kiltų klausimų dėl  siūlomų veiklų, prašome kreiptis į mus („Vaiko labui“) telefonu 8 (699) 20 223 arba el. paštu [email protected]

Siūlomos veiklos:

  1. Jausmai
  2. Pyktis
  3. Draugystė
  4. Bendravimas

Kaip mes galime susivienyti prieš patyčias

 

 

2023 vasaris

Norime jums pristatyti antrąjį programos „Zipio draugai“ pratybų sąsiuvinį vaikams, kurį sukūrė ir publikavo programos kūrėjai Partnership for Children. Jis tokio pačio formato, bet mažesnės  apimties, nei pirmasis pratybų sąsiuvinis – pirmasis yra 64 puslapių, antrasis – 24. Pedagogas, nusprendęs įsigyti kiekvienam programoje dalyvaujančiam grupės ar klasės vaikui, čia ras nuo 2-jų iki 7-ių naujų užduotėlių kiekvienam programos moduliui.

Mes, kaip programos vykdytojai Lietuvoje, ieškosime būdų išsiaiškinti kaip mūsų pedagogai vertina šias naująsias pratybas, ar mato poreikį jas išversti, maketuoti ir spausdinti. Tačiau tai nėra labai paprasta – tam, kad suprastume ar verta investuoti lėšas į šių pratybų leidybą, reiktų atlikti nemažai veiksmų, kurie kainuotų nemažai pinigų. Taigi, gaunasi kaip ir uždaras ratas.

Kreipiamės į programą „Zipio draugai“ įgyvendinančius pedagogus, kurie laisvai kalba angliškai, siūlydami savo susipažinti su naujuoju pratybų sąsiuviniu ir jį išbandyti savo grupėje. Lauksime tokių pedagogų elektroninių laiškų ar skambučių mūsų kontaktais.

 

2023 sausis

Zipio draugai sveikina visad jauną Vilnių su istoriniu įvykiu – 700 metų jubiliejumi! ..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

>>

>>

>>>

 

 

Vilniaus m.  lopšelio – darželio „Vėtrungė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jurgita Urvakienė ir Loreta Kulokienė  pasidalino, kaip Zipis atkeliavo į „Paukštelių“ grupę ir kaip joje jaukiai ir gražiai apsigyveno. Vaikai ir jų pedagogės su džiaugsmu sutiko pasidalinti su mumis visais Zipio kelionės akimirkomis.

Pedagogės Jurgitos aprašymą galite paskaityti čia.

 

 

2022 gruodis

Zipio draugai, pasveikinkime visad jauną Vilnių su istoriniu įvykiu – 700 metų jubiliejumi.

Kviečiame jungtis Zipiečius (virtualiai) pakeliauti, pažinti ir pasveikinti mūsų miestą.

ORGANIZAVIMO TVARKA IR EIGA:

Nuo 2022 m. gruodžio 5 d. iki 2022 m. gruodžio 16 d. programą „Zipio draugai“ įgyvendinančios Vilniaus miesto ugdymo įstaigos, norinčios pakeliauti ir pasveikinti, pateikia užpildytą anketą. Anketos nuoroda: https://forms.gle/sBcE6SM3rBBzc1FK9

Nuo 2022 m. gruodžio 5 d. iki 2023 m. sausio 13 d. kiekvienos ugdymo įstaigos dalyviai paruošia po vieną kūrybišką sveikinimą: savarankiškai pasirinktomis priemonėmis kuria atvirukus, piešinius ir t.t. Nufotografuotą sveikinimą (nuotrauką arba jų koliažą) atsiunčia į el.p. [email protected] nurodant įstaigos pavadinimą, vaikų grupę bei mokytojo(-ų), specialisto(-ų) vardą(-us) ir pavardę(-es).

 

2022 lapkritis

Įgyvendindami programą „Zipio draugai“ bendradarbiaujame ir dalijamės patirtimi su daug valstybių – juk Zipis įgyvendinamas net 34 šalyse. Anglija, Danija, Niderlandai, kaip ir mes Lietuvoje, įgyvendina programą jau trečią dešimtmetį. Malaizija, Pietų Korėja, Kenija – prisijungė neseniai. Su vienais partneriais ryšiai tampresni, su kitais  – gal daugiau proginiai.  COVID-19 pandemija išmokė visą pasaulį vieno itin gero dalyko – bendrauti nuotoliniu būdu. Išmokome ir mes šią pamoką, tad programą „Zipio draugai“ vykdančių partnerių susitikimai tapo daug dažnesni, nes labai lengva sukviesti žmones ne tai kad iš skirtingų šalių, bet net ir iš skirtingų kontinentų. Aišku, niekas nepakeisi gyvo asmeninio kontakto džiaugsmo.

Tačiau šį kartą noriu kalbėti ne apie teigiamus ar neigiamus nuotolinio bendravimo aspektus. Noriu kalbėti apie vieną ypatinga Lietuvos Zipio partnerį – mūsų kaimyninėje Lenkijoje esantį Centrum Pozytywnej Edukacji, vadovaujamą ponios Elzbietos Nerwiskos. Į juos galime kreiptis visada, jei reikia pasitarti, suburti komandą bendram darbui. Prireikus iš jų visada sulaukiame pagalbos.

2022-2023 mokslo metais programoje itin gausiai dalyvauja ugdymo įsitaigos, kuriose vaikai ugdomi lenkų gimtąja kalba. Pirmą kartą nuo 2007 metų, kai programa Lietuvoje buvo pradėta įgyvendinti ir lenkų kalba, mums  pritrūko programos „Zipio draugai“ metodinės medžiagos pedagogams lenkų kalba. Verta paminėti, kad nuo pat pradžių Zipis lenkiškai kalba iš p. Elzbietos atsiųstų programos metodikų.  

Šiais mokslo metais, pritrūkę lenkišku metodikų vėl kreipėmės į Centrum Pozytywnej Edukacji. Pagalba atėjo nedelsiant –  2022 lapkričio pradžioje gavome iš p. Elzbietos net dvi dėžes programos „Zipio draugai“ metodinės medžiagos rinkinių lenkų kalba. Tai Centrum Pozytywnej Edukacji dovana gimtąja lenkų kalba ugdomiems Lietuvos vaikams. Didelis ačiū centrui it jo vadovei!!!

Smagu pasidžiaugti ir pasidalinti geromis naujienomis 🙂 

2022 spalis

2022 – 2023 mokslo metais mūsų įgyvendinamose programose „Zipio draugai“ , „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“  dalyvauja 26.120 vaikai ir 1.396 pedagogas iš 732 ugdymo įstaigų visoje Lietuvoje.

Programoje „Zipio draugai“ 2022 – 2023 mokslo metais dalyvauja:

Apskritis Ugdymo įstaigos Pedagogai Vaikų grupės Vaikai
dalyvavusios nedalyvavusios nauji „seni“
Alytus 14 0 5 19 27 483
Kaunas 110 5 41 150 191 3544
Klaipėda 67 9 35 111 134 2537
Marijampolė 30 1 5 35 43 715
Panevėžys 38 2 12 46 54 985
Šiauliai 53 3 15 80 100 1715
Tauragė 18 0 4 34 37 697
Telšiai 16 0 5 18 27 537
Utena 18 0 11 30 41 653
Vilnius 164 6 141 226 339 6948
  528 26 274 749 993 18 814
                      554           1023

Programa „Zipio draugai“ įgyvendinama lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

Tautinės mažumos  „Zipio draugų“ programoje

Ugdymo įstaigos Vaikų grupės Nauji pedagogai „Seni“ pedagogai Vaikai Regionas
Lenkų kalba 23 31 16 13 573 Vilnius
Rusų kalba 13 23 14 8 509 Vilnius
  2 3 2 2 55 Utena
  4 5 3 2 94 Klaipėda
Viso rusų kalba: 19 31 19 12 658  
Baltarusiai (rusų kalba) 1 2 2 0 40 Vilnius
iš viso tautinių mažumų dalyviai: 43 64 37 25 1271

Programoje „Obuolio draugai“ 2022 – 2023 mokslo metais dalyvauja:

Apskritis Ugdymo įstaigos Pedagogai Vaikų grupės Vaikai
dalyvavusios nedalyvavusios nauji „seni“
Alytus 2 1 1 7 8 131
Kaunas 17 3 6 27 33 714
Klaipėda 2 2 3 2 5 52
Marijampolė 7 3 5 9 14 232
Panevėžys 5 1 6 11 17 321
Šiauliai 7 1 5 8 13 184
Tauragė 5 0 1 8 9 145
Telšiai 1 1 1 1 2 50
Utena 2 0 0 3 3 46
Vilnius 34 6 39 65 104 2312
  82 18 67 141 208 4187
                                   100          208

Programa „Obuolio draugai“ įgyvendinama lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

Tautinės mažumos programoje „Obuolio draugai“ 

Ugdymo įstaigos Vaikų grupės Vaikai Nauji pedagogai „Seni“ pedagogai Apskritis
Lenkų kalba 9 12 5 7 203 Vilniaus
Rusų kalba 4 9 8 1 243 Vilniaus
Iš viso tautinių mažumų dalyviai: 13 21 13 8 446

Programoje  „Įveikiame kartu“ 2022 – 2023 mokslo metais dalyvauja:

Seminaro vieta Dalyvavusios ugdymo įstaigos Nedalyvavusios ugdymo įstaigos Pedagogai Vaikai Vaikų grupės
nauji „seni“
Kaunas 16 4 20 12 639 32
Klaipėda 4 2 5 8 247 13
Šiauliai 13 4 13 26 582 39
Vilnius 27 8 39 42 1651 81
  60 18 77 88 3.119 165
                                                                  78            165

Programa „Įveikiame kartu“ įgyvendinama lietuvių kalba.

2022 rugsėjis

2022 liepa – rugpjūtis

2022 liepa

Vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus ugdančias programas „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ įgyvendinanti nevyriausybinė organizacija VAIKO LABUI pažymi 20-tus veiklos metus. Visose Lietuvos savivaldybėse mūsų įgyvendinamose programose yra dalyvavę virš 384 tūkstančių vaikų. Šias programas taikyti paruošti beveik 11 tūkstančių pedagogų.

Džiaugiamės ir dėkojame visiems kartu su mumis ėjusiems šį netrumpą kelią – programas į vaikų klases atnešantiems pedagogams; psichologams, paruošiantiems pedagogus įgyvendinti programas; visiems mūsų draugams, palaikytojams ir rėmėjams; ištikimiems ir lojaliems buvusiems ir esamiems ekspertams, konsultantams ir administracijos darbuotojams. O ypač prekybos tinklui IKI, remiančiame programos „Zipio draugai“ įgyvendinimą jau 16 metų.​

     

 

   
                          …….
   

2022 birželis

Išlydėdami mūsų programų dalyvius į vasarą, į jos džiaugsmus, keliones, lėtą tingų ar smagų nuotaikingą poilsį, siūlome su savimi į kelionę, į pliažą ar į hamaką pasiimti linksmą ir nuotaikingą žaidimą „Jausmai nuo A iki Ž“.

Čia rasite žaidimo versiją PDF formatu.

2022 gegužis

Emocinė parama įtraukiant karo pabėgėlius  vaikų grupėje/klasėje

Daugelis mokyklų į savo klases priims naujus vaikus iš Ukrainos.

Siūlome jums veiklas, paremtas mūsų koordinuojamomis programomis „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“, kurias galite vykdyti su savo vaikų grupe / klase prieš atvykstant naujam vaikui, kad padėtumėte grupės / klasės vaikams pasitikti naują vaiką.

Siūlomos įvairios veiklos – diskusijos, minčių žemėlapio kūrimas, refleksija ir kt. Šios veiklos gali būti naudojamas kaip vienas klasės užsiėmimas (45 min. trukmės pamoka) visos kartu arba kiekviena veikla atskirai išdalinta keliose pamokose.

Veiklas parengė programų „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ kūrėjai Partnership for Children ir suteikė teisę naudotis visiems savo partneriams, įgyvendinantiems šias programas 34 pasaulio šalyse.

Veiklų aprašymą rasite čia

2022 balandis

Nuo 2022 balandžio 1 dienos pradedamos priimti paraiškos dalyvauti 2022 – 2023 m. m. mūsų įgyvendinamose programose „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“. Paraiškos priimamos iki gegužės 31 dienos.

Informaciją kaip tapti programų dalyviais ir paraiškos formas rasite čia. 

Pristatome 2022-ųjų metų sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ veiklas.

Čia rasite  akcijoje dalyvausių ugymo įstaigų veiklų aprašymą

2022 kovas

Kviečiame visas ugdymo įstaigas – ir tas, kuriose įgyvendinamos mūsų koordinuojamos programos „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“, ir visas kitas tradiciškai kovo mėnesį skelbti patyčių prevencijos mokyklose mėnesiu.

Nuo 2004 m. vykdomos kampanijos BE PATYČIŲ iniciatoriai „Vaikų linija“,  2022 metais neorganizuos tradicine tapusios šios kampanijos iniciatyvos – Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Mes būdami ilgamečiai ir aktyvūs „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ partneriai ir toliau dirbsime patyčių prevencijos srityje, ieškodami būdų, kaip spręsti patyčių problemas, kurias Lietuvoje kenčia apie ketvirtadalis vaikų. Ugdymo įstaigos ir mokiniai, norintys tęsti šią iniciatyvą, kviečiami tai daryti.

Siūlome jums kovo mėnesį jūsų mokykloje daugiau dėmesio skirti patyčių mokykloje problemai 

Daugiau informacijos rasite čia

………. Jausmai …… Pyktis …… Draugystė …… Bendravimas

2022 vasaris

Artėjant kovo mėnesiui, kuris Lietuvos ugdymo įstaigose tradiciškai yra skiriamas atkreipti daugiau dėmesio į patyčių reiškinį mokyklos bendruomenėje, pristatome jums vėliausią Pasaulio sveikatos organizacijos (WHO) paskelbtą tyrimą apie patyčių paplitimą tarp Lietuvos mokinių.

Pasaulio sveikatos organizacija jau daugiau nei 30 metų vykdo tarptautinį Moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimą (Health Behaviour in School-aged Children (HBSC), kuriame lyginami įvairūs su paauglių sveikata susiję rodikliai skirtingose šalyse Europoje ir Kanadoje. Lietuva, šiame tarptautiniame tyrime dalyvaujanti nuo 1992 m., kas ketverius metus turi galimybę stebėti patyčių masto pokyčius Lietuvos mokyklose ir palyginti juos su kitomis šalimis.

Vėliausio tarptautinis Moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimas buvo atliktas 2017–2018. Pristatome jums trumpą šio tyrimo apibendrinimą, tikėdamiesi, kad jis bus jums naudingas ruošiant susitikimus, paskaitas ar seminarus patyčių tema jūsų ugdymo įstaigoje.

Čia rasite vėliausio tarptautinio Moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimo (HBSC) apibendrinimą 

2022 sausis

Siūlome visiems mūsų programų dalyviams spalvingą, linksmą 2022 metų kalendorių. Atsiprašome, kad kiek užtrukome ir nespėjome metų pradžiai. Bet geriau vėliau, negu niekada.

Čia rasite kalendorių JPG formatu

Čia rasite kalendorių PDF formatu

Baigiantis 2021 metams į VAIKO LABUI būstinę susirinko Vilniaus apskrities programos „Zipio draugai“ savanoriai. Susirinko prisiminti pirmąsias Zipio dienas Lietuvoje …

Daugiau informacijos rasite čia

Prezentacija „Zipio kelias Lietuvoje. 2000-2020“

Pirmasis programos Zipis.  2000-ujų metų gimimo.

Gimimo vieta – Vilniaus miesto lopšelis-darželis „Gudrutis“.

Kiek pavargęs, vaikų papešiotas, bet vis toks pats mylimas ir brangus 🙂

..

2021-ieji ypatingi tuo, kad programa „Zipio draugai“ nuėjo 20 metų kelią.  Yra kuo džiaugtis, kurie prisidėjo prie jos kūrimo, plėtojimo ir klestėjimo. Kai lygini Zipį, kurį sutikome 2000 metais, su tuo, koks yra šiandien, galime jaustis išdidūs visi, prie šių pokyčių prisidėję. Zipis specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, Zipis įtraukiajam ugdymui, Zipis trimis kalbomis. Metodinės literatūros pedagogams gausa. Pratybos ir įvairiausia padalomoji medžiaga vaikams. Programos metodinė medžiaga tėvams.

Labai norėjome susitikti, sukviesti į būrį kuo platesnį ratą programai pačių svarbiausių žmonių – pedagogų, programos, kūrėjų, vykdytojų. Tačiau, deja, gyvenimas kartais įneša nedžiuginančias korekcijas. Pandemija neleido suburti programos draugų ir pažymėti jubiliejų taip, kaip pažymėjome prieš 10 metų, švęsdami „Zipio draugų“ dešimtmetį Lietuvoje, surengdami didžiulę tarptautinę konferenciją, trukusią net dvi dienas.

.Šiam dvidešimtmečio jubiliejui, programos „Zipio draugai“ ekspertų komanda parašė, o programos vykdytojai VšĮ „VAIKO LABUI“ publikavo knygą „Programa ZIPIO DRAUGAI Lietuvoje. 2000 – 2020. Knyga skirta pirmiausiai visiems įgyvendinantiems programą, ar tai būtų pedagogams, ar socialinis pedagogas, ar psichologas. Aktuali ji ir būsimiesiems pedagogams, dar studijuojančiais ir besiruošiančiais jais tapti. Tikime, kad ji bus įdomi ir tėveliams.

Pristatome jums straipsnį, nušviečiantį programos kelią Lietuvoje jos ekspertų akimis.

Šį straipsnį taip pat galite rasti ir interneto portale „Švietimo naujienos“ (2021-05-07) 

Pristatome: nuo šiol visos emocinės pagalbos linijos vienu numeriu 1809. 

                          Kiekvienas rūpestis gali turėti savo ausį

Pradedame rugsėjį svariu padrąsinimu – kiekvienas programas „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ įgyvendinantis pedagogas ir ugdymo įstaiga gali didžiuotis ir drąsiai teigti, kad jie, ugdydami vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, naudojasi patikimomis praktikomis, kurias pripažįsta ir rekomenduoja tokios tarptautinės organizacijos kaip Pasaulinė sveikatos organizacija (WHO), Europos komisija (European Commission for Good Practices in Mental Health and Wellbeing), EPIC (European Platform for Investing in Children) ir kitos. Kurios yra visapusiškai nepriklausomai tirtos ir vertintos.

Pristatome vėliausių programų „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ vertinimų Lietuvoje ir užsienyje vertinimų santraukas. Čia taip pat rasite nuorodas į tarptautines organizacijas, pripažinusias teigiamą programų poveikį vaiko socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų raidai.