logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“


ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partnerisAktualijos

Pagal poreikį mes papildome interneto svetainę naujienomis apie mūsų vykdomas programas ir projektus. Šiame puslapyje Jus rasite vėliausias naujienas apie mus ir mūsų vykdomas veiklas. Vėliau ši informacija yra perkeliama į skyrelį Archyvas“.

 

2021 rugsėjis

….Vaikų emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus ugdančioje

….programoje „Zipio draugai“ – 250-tūkstantasis vaikas.

….Daugiau informacijos rasite čia.

 

 

 

2021 liepa

Programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ koordinuojančios VAIKO LABUI atstovų pakvietimą drauge su Jo Ekscelencija Prezidentu ir Pirmąją Ponia Prezidento rūmuose paminėti Valstybės dieną priėmėme kaip padėką ir įvertinimą kiekvienam mūsų programas vykdančiam pedagogui, su pedagogais dirbančiam psichologui, kiekvienam programų ekspertui ir VAIKO LABUI darbuotojui. Mums tai buvo garbė ir mūsų visų triūso įvertinimas.

 

 

 


 

Pedagogai, norintys įsigyti programos „Zipio draugai pratybų sąsiuvinius vaikams, informaciją ras čia.

Pedagogai, norintys įsigyti programos „Obuolio draugai“ pratybų sąsiuvinius vaikams, informaciją ras čia.

Pedagogai, norintys įsigyti programos Įveikiame kartu“ pratybų knygeles vaikams, informaciją ras čia.

 

2021 birželis

2020-2021 mokslo metais minėdami programos „Zipio draugai“ įgyvendinimo dvidešimtmetį Lietuvoje, nusiuntėme Jo Ekscelencijai Gitanui Nausėdai laišką, pristatydami programą, jos įgyvendinimo istoriją šalyje, pasiekimus ir, svarbiausia, ją įgyvendinančius žmones.

Buvome labai nudžiuginti, gavę kvietimą būreliui programos vykdytojų, ekspertų ir savanorių susitikti 2021 birželio 11 dieną su Prezidento patarėjais švietimo klausimais. Į susitikimą atvyko programos savanoriai iš Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Telšių, programos ekspertai ir koordinatoriai (VAIKO LABUI atstovai).

Pradžioje apsilankėme Valstybės pažinimo centre. Čia sudalyvavome įdomioje inovatyvioje ekskursijoje, kurioje sužinojome daug įdomybių tiek apie mūsų šalį, tiek ir apie dabartinės prezidentūros pastatus ir jų istoriją.

Susitikę su Prezidento patarėjais, aptarėme programos „Zipio draugai“ programos galimybes ir planus prisidėti prie neigiamų COVID-19 pandemijos ir užsitęsusio karantino pasekmių vaikų emocinei sveikatai kompensavimo.

Susitikimas vyko labai šiltoje, draugiškoje aplinkoje. Pajutome nuoširdų domėjimąsi ir rūpestį vaikų psichikos sveikata ir emocine gerove bei supratimą, kad tokios programos kaip „Zipio draugai“, prisideda prie jų stiprinimo. Drauge su Prezidento patarėjais svarstėme ir ieškojome sprendimų padėti mokykloms ir pedagogams sudaryti palankesnes sąlygas įgyvendinti vaikų elgesio ir emocinių problemų prevencines programas. Buvome patikinti, kad mūsų įvardintos problemos ir bendrai iškeltos idėjos nebus pamirštos.

Vietoje planuotos vienos valandos, pokalbis užtruko net dvi. Pasijutome išklausyti, suprasti ir palaikomi. Išėjome iš Prezidentūros kaip nešami sparnų – laimingi, pasiryžę toliau dirbti ir siekti, kad kiekvienas vaikas galėtų dalyvauti mūsų ar kitose analogiškose programose, padedančiose vaikui pasijusti laimingesniu šiandien ir užaugti emociškai sveiku.

 

2021 gegužė

..

Programa „Zipio draugai“ nuėjo 20 metų kelią.  Yra kuo džiaugtis, kurie prisidėjo prie jos kūrimo, plėtojimo ir klestėjimo. Kai lygini Zipį, kurį sutikome 2000 metais, su tuo, koks yra šiandien, galime jaustis išdidūs visi, prie šių pokyčių prisidėję. Zipis specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, Zipis įtraukiajam ugdymui, Zipis trimis kalbomis. Metodinės literatūros pedagogams gausa. Pratybos ir įvairiausia padalomoji medžiaga vaikams. Programos metodinė medžiaga tėvams.

Labai norėjome susitikti, sukviesti į būrį kuo platesnį ratą programai pačių svarbiausių žmonių – pedagogų, programos, kūrėjų, vykdytojų. Tačiau, deja, gyvenimas kartais įneša nedžiuginančias korekcijas. Pandemija neleido suburti programos draugų ir pažymėti jubiliejų taip, kaip pažymėjome prieš 10 metų, švęsdami „Zipio draugų“ dešimtmetį Lietuvoje, surengdami didžiulę tarptautinę konferenciją, trukusią dvi dienas (pirmoji diena – LR Seime, antroji – tuometinėje LR ŠMM).

.Šiam dvidešimtmečio jubiliejui, programos „Zipio draugai“ ekspertų komanda parašė, o programos vykdytojai VšĮ „VAIKO LABUI“ publikavo knygą „Programa ZIPIO DRAUGAI Lietuvoje. 2000 – 2020. Knyga skirta pirmiausiai visiems įgyvendinantiems programą, ar tai būtų pedagogams, ar socialinis pedagogas, ar psichologas. Aktuali ji ir būsimiesiems pedagogams, dar studijuojančiais ir besiruošiančiais jais tapti. Tikime, kad ji bus įdomi ir tėveliams.

Pristatome jums straipsnį, nušviečiantį programos kelią Lietuvoje jos ekspertų akimis.

Šį straipsnį taip pat galite rasti ir interneto portale „Švietimo naujienos“ (2021-05-07) 

 

 

2021 balandis

2021 metais jau dvidešimt antrą kartą kviesime vaikus, mokytojus ir pedagogus jungtis prie mūsų koordinuojamų programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“. 

Šie metai gal ir ypatingi, bet vaikų ir mūsų visų poreikiai išlieka tokie patys: padrąsinantis žodis, draugo ranka, šypsena veide. Jie net dar labiau svarbūs ir reikalingi…

Visą tekstą rasite čia.

 

2021 kovas

Kampanijos BE PATYČIŲ iniciatorė „Vaikų linija“ kaip ir kasmet kviečia į sąmoningumo didinimo mėnesį. Šių metų socialine kampanija „Praleisk progą pasityčioti“, „Vaikų linija“ kreipiasi į patyčių iniciatorius, kviesdama juos laiku sustoti ir nepasityčioti, neparašyti žeminančio komentaro, nepasakyti kitus skaudinančios replikos, kai kyla toks impulsas.

Visi šiuo metu esame sudėtingose ir mums neįprastose sąlygose. Vaikų ugdymas didžiąja dalimi persikėlė į virtualią erdvę. Atrodytų todėl, kad vaikai gyvai nekontaktuoja, nesusitinka, patyčių problema turėtų būti atsitraukusi į šalį. Deja, taip nėra. Mes – VAIKO LABUI – kviečiame šias metais skirti ypatingą dėmesį patyčioms virtualioje erdvėje.

Vykstant nuotoliniam mokymui didėja rizika, kad moksleiviai patirs ar patys įsitrauks į elektronines patyčias. Dėl to svarbu patiems pedagogams žinoti ir vaikams priminti, kaip laiku atpažinti ir tinkamai reaguoti į elektronines patyčias.

Siūlome jums kovo mėnesį, vykstant Sąmoningumo didinimo mėnesiui BE PATYČIŲ surasti laiko su vaikais pasikalbėti apie elektronines patyčias: kaip jas atpažinti; kokios yra jų formas; kaip reaguoti, jei vaikas patiria elektronines patyčias.

Daugiau informacijos rasite čia

 

2021 vasaris

VAIKO LABUI, pradėdama 2021  metus nori pasidžiaugti tuo, ką  jau yra pasiekusi ir padėkoti visiems kartu su mumis esantiems. Jau kitais metais žengsime į 20-tuosius mūsų veiklos metus. Tad tikrai turime kuo džiaugtis, kuo didžiuotis.

Svarbiausi mums visada buvo ir yra mus supantys žmonės. Nuo pirmųjų dienų VAIKO LABUI dienų mus lydi didieji mūsų palaikytojai, patarėjai ir įkvepėjai – dr. Pranas Gudynas, dr. Onutė Monkevičienė, dr. Ramute Skripkienė ir Vidmanta Kibirkštienė. Tikrai nepamiršome mus auginusių, bet dabar jau atsitraukusių ir panirusių kitose veiklose…

Visą tekstą rasite čia

 

 

2021 sausis

Atsižvelgiant į tai, kad ugdymas iš darželių, mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų buvo perkeltas į virtualią erdvę ir vykdomas nuotoliniu būdu, paruošėme trijų mūsų įgyvendinamų programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ užduotėles, kurias programose dalyvaujantys vaikai gali atlikti namuose drauge su tėveliais.

Šios užduotėlės yra skirtos vaikams, kurie su tėvelių pagalba toliau gilina programų ugdomus gebėjimus jau namuose. Tačiau jas labai lengvai modifikuoti gali ir pedagogas, pritaikydamas nuotoliniam mokymui.

Užduotėlės buvo išsiuntinėtos visiems mūsų programose dalyvaujantiems pedagogams ir ugdymo įstaigoms mūsų duomenų bazėse turimais el. paštais (pagal duomenis, kurie buvo įrašyti sutartyse).

Kviečiame pedagogus, kurie vis dėlto negavo nuotolinio mokymo užduotėlių, kreiptis į programų koordinatores:

  1. dėl programos „Obuolio draugai“ medžiagos – [email protected]
  2. dėl programos „Įveikiame kartu“ medžiagos – [email protected]
  3. dėl programos „Zipio draugai“ medžiagos – [email protected]
...
 

 

Pristatome: nuo šiol visos emocinės pagalbos linijos vienu numeriu 1809. 

                          Kiekvienas rūpestis gali turėti savo ausį

 

 

 

2020 lapkritis

Mano herojus – tai tu!

..

Norime su jumis pasidalinti išskirtinio projekto, prasidėjusio COVID-19 pandemijos pradžioje, istorija.

Visame pasaulyje vaikų gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Nuo izoliacijos ir nežinomybės iki sergančių artimųjų. Normalus gyvenimas sustojo. Kol valstybės ir organizacijos stengiasi reaguoti į COVID-19, jauni žmonės dažnai jaučiasi vieniši, jų nuogąstavimai ir rūpesčiai auga ir ima slėgti.

Bet iš šios slegiančios tamsos gimė kažkas nuostabaus – vilties istorija…

Daugiau informacijos rasite čia

 

2020 spalis

1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė spalio 10 minėti Pasaulinę psichinės sveikatos dieną.

Daugiau informacijos rasite čia.

 

 

2020 rugsėjis

Programa „Obuolio draugai“ naujus mokslo metus pasitinka praturtinta naujienomis. Džiaugdamiesi pristatome programą įgyvendinantiems pedagogams ir joje dalyvaujančių vaikų tėveliams naujus programos ekspertų sukurtus leidinius.

Daugiau informacijos rasite čia

 

 

 

2020 gegužė

Norime pasidalinti itin aktualia šiuo karantino laikotarpiu informacija – puikus vebinaras apie izoliacijos įtaką vaikų ir jaunimo psichikos sveikatai (anglų kalba).

 

 

2020 balandis

Atsižvelgiant į tai, kad ugdymas iš darželių, mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų buvo perkeltas į virtualią erdvę ir vykdomas nuotoliniu būdu, ir mes paruošėme visų trijų mūsų įgyvendinamų programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ užduotėles.

Šios užduotėlės yra skirtos vaikams, kurie su tėvelių pagalba toliau gilina programų ugdomus gebėjimus jau namuose. Tačiau jas labai lengvai modifikuoti gali ir pedagogas, pritaikydamas nuotoliniam mokymui.

Užduotėlės buvo išsiuntinėtos visiems mūsų programose dalyvaujantiems pedagogams ir ugdymo įstaigoms mūsų duomenų bazėse turimais el. paštais (pagal duomenis, kurie buvo įrašyti sutartyse).

Kviečiame pedagogus, kurie vis dėlto negavo nuotolinio mokymo užduotėlių, kreiptis į programų koordinatores:

  1. dėl programos „Zipio draugai“ medžiagos – [email protected]
  1. dėl programos „Obuolio draugai“ medžiagos – [email protected]
  2. dėl programos „Įveikiame kartu“ medžiagos – [email protected]
 …

 

2020 kovas

 

Kviečiame visas ugdymo įstaigas – ir tas, kuriose įgyvendinamos mūsų koordinuojamos programos „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“, ir visas kitas – prisijungti prie kovo mėnesį vyksiančio Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ 2020. 

Daugiau informacijos rasite čia.

 

2020 vasaris

Jau beveik 20 metų koordinuojame ir įgyvendiname vaikų emocinių ir elgesio problemų prevencijos programas „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ visoje mūsų šalyje.

Vaikai auga nesustodami, ir mes neturime kito pasirinkimo, kaip tik augti. Tad norime pakviesti dar vyresnius vaikus įsilieti į mūsų koordinuojamų programų dalyvių ratą. Norime ir jiems sudaryti galimybes ugdytis socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, dalyvaujant naujoje į Lietuvą ateinančioje programoje „Passport: Skills for Life“ / „Pasas: gebėjimai visam gyvenimui“.

Daugiau informacijos rasite čia.

 

2020 sausis

Anglų kalbos žodynas žodį „special“ į lietuvių kalbą verčia žodžiu „ypatingas“. Mes visi esame unikalūs ir ypatingi. Nei vienas netilptume į visus apimantį standartą, jeigu toks būtų. Kiekvienas kitoks savo išvaizda, gebėjimais. Todėl pasaulis įdomus ir spalvingas. Nors dėl mūsų unikalumo ir asmeninių ypatumų bendrauti su kitu – kitonišku, unikaliu, ypatingu – kartais tampa sudėtingiau.

Visi mes ypatingi, specialūs. Tačiau mūsų visuomenėje yra žmonių – tiek vaikų, tiek suaugusiųjų -, kuriuos ypatingais įvardija medikai ar psichologai, t.y. jiems nustato specialiuosius poreikius. Kaip sekasi specialiuosius ugdymosi poreikius turintiems vaikams integruotis į švietimo sistemą? Kaip šią integraciją vertina visuomenė?

Į šiuos klausimus gal padės atsakyti čia pristatomas jums visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „VILMORUS“ atliktas tyrimas „Visuomenės požiūris į specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų įtraukųjį ugdymą“. (Tyrimas atliktas LR Vaiko teisių kontrolieriaus įstaigos užsakymu 2018 metais.)

.

 

2019 gruodis

Mūsų įgyvendinamoms programos 2019 metų pabaiga turtinga konferencijomis

Specialiosios pedagogikos psichologijos centro / Nacionalinio švietimo centro surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Smurto ir patyčių prevencija: daugiau nei dešimtmetis“ stendiniais pranešimais pristatėme visas tris mūsų programas: „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“. Konferencijoje dalyvavo …

Daugiau informacijos rasite čia

 

2019 lapkritis

Pastebėti ir spręsti vaikų patyčių situacijas padės „Vaikų linijos“ nemokami mokymai tėvams internetu

Kas penktas tėvas nežino, kaip turėtų tinkamai reaguoti, jei jo vaikas susidurtų su patyčiomis. Tuo tarpu kas trečias tėvas prisipažįsta, kad jo vaikas yra patyręs patyčias mokykloje. „Vaikų linija“, skatindama tėvus pastebėti ir padėti savo vaikams spręsti patyčių situacijas, pristato nemokamus mokymus tėvams internetu, adaptuotus iš Švedijos patyčių prevencijos organizacijos „Friends“.

Paruošta pagal VAIKŲ LINIJOS informaciją

Visą straipsnį ir nuorodas rasite čia

 

2019 spalis

Sveikiname visus su pasauline Psichikos sveikatos diena. Linkime būti sveikiems ir laimingais.

Daugiau informacijos rasite čia.

 

 

2019 rugsėjis

Programos „Zipio draugai“ vykdytojai „Vaiko labui“ pristato naujai sukurtą ir ką tik išspausdintą pratybų sąsiuvinį vaikams, dalyvaujantiems programoje.

 

 

 

 

 

Pradedame rugsėjį svariu padrąsinimu – kiekvienas programas „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ įgyvendinantis pedagogas ir ugdymo įstaiga gali didžiuotis ir drąsiai teigti, kad jie, ugdydami vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, naudojasi patikimomis praktikomis, kurias pripažįsta ir rekomenduoja tokios tarptautinės organizacijos kaip Pasaulinė sveikatos organizacija (WHO), Europos komisija (European Commission for Good Practices in Mental Health and Wellbeing), EPIC (European Platform for Investing in Children) ir kitos. Kurios yra visapusiškai nepriklausomai tirtos ir vertintos.

Pristatome vėliausių programų „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ vertinimų Lietuvoje ir užsienyje vertinimų santraukas. Čia taip pat rasite nuorodas į tarptautines organizacijas, pripažinusias teigiamą programų poveikį vaiko socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų raidai.

               

 

 

 

 

 

2018 metų spalio 22 dieną  „Vaiko labui“ vadovei Aurelija Okunauskienei, buvo įteikta LR Vyriausybės padėka, pasirašyta Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio už „ilgametį indėlį puoselėjant ankstyvojo amžiaus vaikų gerovę Lietuvos ugdymo įstaigose, kompetenciją ir profesionalumą.“

Priėmiau šią padėką, kaip padėką visiems ir kiekvienam, kas buvo nuo pat pradžių, kartu keliavo ilgame kelyje ir yra šiandien drauge su mūsų įgyvendinamomis programomis „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“:
    tai programų ekspertams ir/ar valdybos nariams – dr. Pranui Gudynui, dr. prof. Onai Monkevičienei, dr. Kristinai Onai Polukordienei, dr. Ramutei Skripkienei, Vidai Gudauskienei, Vidmantai Kibirkštienei, dr. Ievai Bieliauskienei, a.†a. Valdui Juršiui;
    ilgamečiams programų konsultantams psichologams ir jų padėjėjams pedagogams – mūsų programų savanoriams;
    kiekvienam programą įgyvendinusiam ir įgyvendinančiam pedagogui, ugdymo įstaigai ir jos vadovams;
    ištikimiesiems programos „Zipio draugai“ rėmėjams prekybos tinklui „IKI“;
    visiems mano kolegoms, kurie dirbo ar tebedirba drauge „Vaiko labui“
    ir visiems patarusiems, padėjusiems, parėmusiems mūsų programas „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“.

Taigi, dėkoju jums visiems už „ilgametį indėlį puoselėjant ankstyvojo amžiaus vaikų gerovę Lietuvos ugdymo įstaigose, kompetenciją ir profesionalumą“, už jūsų įsitraukimą, už entuziazmą, už neabejingumą, už tikėjimą, …

Linkiu jums Ministro Pirmininko žodžiais: „ilgametės ir aktyvios, kūrybingos ir vaisingos veiklos. Nesustokite ir toliau savo darbštumu ir idėjomis kurkite Lietuvą. Telydi Jus laimė ir sėkmė!

Aurelija Okunauskienė