logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“Kalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienėikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partnerisPlėtra

 

Pirmą kartą programa „Zipio draugai“ Lietuvoje buvo išbandyta 2000 metais. Pirmaisiais – eksperimentiniais – programos įgyvendinimo metais joje dalyvavo 314 vaikų ir 30 jų pedagogų iš 11 Vilniaus miesto ugdymo įstaigų. Antraisiais metais į programą įsitraukė Trakai ir Kauno miestas.

Pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Švietimo ir mokslo ministerija, 2002 metais prasidėjo intensyvi programos plėtra Lietuvoje – prisijungė Kauno rajonas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai. O nuo 2006 – 2007 mokslo metų jau įgyvendinama visose Lietuvos apskrityse. 

Rengiant ilgalaikę programos įgyvendinimo strategiją 2002 metais, buvo suformuluotas tikslas 2007 metais apimti visas Lietuvos apskritis ir į programą įtraukti iki 10% – 15% visų 6 – 7 metų vaikų. Tikslas buvo pasiektas: jau 2007 – 2008 mokslo metais, programoje „Zipio draugai“ dalyvavo 9,5 tūkstančio vaikų arba 14% visų šios amžiaus grupės Lietuvos vaikų, o 2008 – 2009 mokslo metais dalyvavo apie 16 tūkstančių vaikų arba beveik 25%.

Šiais (2021-2022) mokslo metais programoje dalyvauja  18.388 vaikai, tai sudaro apie 32 proc. visų šešerių-septynerių metų šalies vaikų. Programą įgyvendina 988 pedagogai iš 554 ugdymo įstaigų.

Nuo programos pradžios Lietuvoje, joje yra dalyvavę beveik 267 tūkstančiai vaikų, darbui programoje parengti 5.853 pedagogai, 68 programos konsultantai. Apskrityse aktyviai veikia 14 metodinių centrų, prie kurių telkiasi pedagogai – mūsų savanoriai, turintys programos konsultanto padėjėjo kvalifikaciją.
Po kelių metų ilgo ir intensyvaus darbo nuo 2017 metų turime adaptuotą Lietuvai programos „Zipio draugai“ metodinės medžiagos priedą, skirtą pedagogams, dirbantiems su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais ir galime sudaryti sąlygas visiems – ir skirtingų gebėjimų vaikams – sąlygas dalyvauti programoje.
Įdomus faktas – pasauliniu mastu nuo programos įgyvendinimo pradžios iki 2021 – 2022 mokslo metais joje sudalyvavo 2.000.000 vaikų; daugiau nei ketvirtadalis jų yra iš mūsų nedidelės šalies.

2021 – 2022 mokslo metų programos „Zipio draugai“ dalyvių statistika:

 

 

 

Programos „Zipio draugai“ dalyvių statistika nuo jos įgyvendinimo pradžios:

2008 metais buvo sukurta, 2012 metais buvo pradėta įgyvendinti Lietuvoje antroji programos „Zipio draugai“ dalis – programa Obuolio draugai, skirta 8 – 10 metų vaikams. Programa „Obuolio draugai“ tinkama ir „Zipio draugų“ valandėlėse dalyvavusiems ir jose nedalyvavusiems įvairioje aplinkoje augantiems skirtingų gebėjimų pradinių klasių mokiniams.
Čia rasite programos paplitimo pasaulyje žemėlapį.
Čia galite susipažinti su mūsų kolegomis ir partneriais, įgyvendinančiais programą užsienyje.
Programos plėtrą pasauliniu mastu koordinuoja jos kūrėjai Partnership for Children, o Lietuvoje, turėdama išimtinę licenciją, įgyvendina viešoji įstaiga Vaiko labui“.

Plačiau apie programą  Jūs galite perskaityti informaciniame buklete  „Įvadas į programą „Zipio draugai“, kur sužinosite, kokia tai programa ir pagrindinius jos įgyvendinimo principus, tikslus, kaip ji įgyvendinama bei trumpai susipažinsite su programos medžiaga.

 Jūs galite parsisiųsdinti informacinį bukletą ,,Įvadas į programą ,,Zipio draugai“ PDF formatu.