logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“Kalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienėikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris2014 birželis

Intensyviai ruošiamės programos „Obuolio draugai“ plėtrai.

Kartu su pedagogais, vaikais ir jų tėveliais džiaugiamės sulaukę programos „Zipio draugai“ tęsinio – programos „Obuolio draugai“. Dabar Lietuvos vaikai jau gali naudotis ir gauti dvejų metų ankstyvosios prevencijos programos: „Zipio draugai“ (I dalis) ir „Obuolio draugai“ (II dalis) naudą.

Džiugina tai, kad dalyvaudami „Obuoliukuose“ pirmojoje programoje („Zipio draugai“) dalyvavę vaikai stiprins joje įgytus sunkumų įveikimo gebėjimus ir įgis naujų, o nedalyvavę vaikai sužinos ir išmoks daug naujo.

Programa „Obuolio draugai“ nesikuklindama seka savo pirmtakės „Zipio draugų“ programos pėdomis. Pirmieji – pilotinio programos įgyvendinimo metai- buvo kupini intensyvaus darbo stebint kaip sekasi įgyvendinti tarptautinę programą Lietuvoje, įsiklausant į pedagogų pastabas ir vertinimus, adaptuojant programą mūsų ugdymo sistemai, tobulinant ar rengiant ir leidžiant metodinę programos medžiagą bei papildomą literatūrą pedagogams ir tėvams.

Praeitais (2012 – 2013) mokslo metais programa buvo įgyvendinama jau visoje Vilniaus apskrityje. Joje dalyvavę pedagogai jau džiaugėsi patobulintu, patogiu ir  gražiu programos metodinės medžiagos komplektu, papildytu kompaktiniu disku su vaizdine programos medžiaga bei užduotimis interaktyviai lentai. Pedagogams buvo parašyta ir išleista knyga ,,Mes galime įveikti. Programos „Obuolio draugai“ pedagogų rengimo seminaro medžiaga pedagogui.“ Tėveliai ir programoje dalyvaujantys vaikai buvo pamaloninti gausia jiems skirta medžiaga.

Ateinančiais mokslo metais „Obuoliukas“ lankys vaikus ne tik Vilniaus, bet ir Alytaus, Kauno bei Marijampolės apskrityse.

Norėdami plėsti programos geografija, negalime to daryti neturėdami programos konsultantų – psichologų. Todėl besiruošdami ateinantiems metams, jiems skiriame itin didelį dėmesį. Parašyta ir išleista konsultantams – psichologams skirta knyga „Programa „Obuolio draugai.“  Pedagogų rengimo seminaras: metodinės rekomendacijos konsultantui.“

Surengtas 8 akademinių valandų programos „Obuolio draugai“ konsultantų rengimo seminaras, į kurį susirinko 23 psichologai iš visos Lietuvos. Seminaro dalyviai mums gerai pažįstami ir seniai su mumis bendradarbiaujantys – tai programos „Zipio draugai“ konsultantai, turintys ilgametę darbo patirtį pastarojoje programoje. Jie šalies apskrityse veda seminarus, ruošia darbui „Zipio draugų“ programoje bei konsultuoja ją įgyvendinant pedagogus. Jie pasiryžę lygiai taip pat atsidavusiai ir entuziastingai bendradarbiauti, bendrauti, mokyti, padėti ir būsimiesiems „Obuolio draugų“ programos pedagogams.

Palinkėkime naujai į Lietuvą ateinančiai programai „Obuolio draugai“, jos naujiesiems konsultantams ir visiems dalyviams  sėkmės!