logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Kaip pačiam Zipiui sekasi megzti ryšius ir įsigyti draugų

Kaip pačiam Zipiui sekasi megzti ryšius ir įsigyti draugų

Lietuvos „Zipio draugų“ programa yra beveik viena iš seniausių nenutrūkstamai įgyvendinama programa. Ateinančiais 2017-2018 mokslo metais Zipis jau 18 kartą pakvies Lietuvos vaikus mokytis suprasti savo ir kitų jausmus, padėti vienas kitam, atjausti vienas kitą.
Nuo programos įgyvendinimo pradžios joje jau yra dalyvavę beveik 200 tūkstančių vaikų, programos pedagogo kvalifikaciją įgijo beveik 4 tūkstančiai pedagogų. Šiais mokslo metais programoje dalyvavo pats didžiausias vaikų skaičius nuo programos įgyvendinimo Lietuvoje pradžios – 16.579 arba apie 35% visų šešerių-septynerių metų šalies vaikų. Tai dideli skaičiai mūsų nei 3 milijonų gyventojų neturinčioje valstybėje.
Šiandien galime pasidžiaugti, kad mūsų šalyje esame viena iš sėkmingiausių ir tikrai labiausiai žinoma socialinius ir emocinius sunkumų įveikimo gebėjimus ugdanti programa. Tačiau taip buvo ne visada.
Prieš daugiau nei 10 metų negalėjome pasidžiaugti kaip šiandien, kad kiekvienas pedagogas ir daugelis mažų vaikų tėvų žino, kas tai yra Zipis; kad Švietimo ir mokslo ministerijoje ar rajono švietimo skyriuje nereikia aiškinti šio mūsų ausiai keisto pavadinimo ir kas už jo slypį. Nebuvome žinomi, taigi sunkiai sekėsi spręsti ir programos finansinius klausimus.  Tuo periodu vieni donorai ir fondai traukėsi, kiti dar nebuvo spėję pradėti savo veiklos (Lietuva buvo ką tik įstojusi į EU). Nevyriausybinėms organizacijoms tęsti savo veiklą buvo itin sunku. Mes – Vaiko Labui – nebuvome išimtis.
2017_naujas_BCCL-logo-RGB2Ir čia mums į pagalba atėjo PFC ir tuometinis jos vadovas p. Chris Bale. Jo dėka ir su jo pagalba buvome pakviesti pristatyti programą „Zipio draugai“ British Chamber of Commerce Lithuanian metiniame narių susirinkime. Padėti tai padaryti atvyko pats PFC vadovas p. Chris.
2015_IKI_logo_naujasŠis vakaras buvo itin sėkmingas ir netgi lemtingas Lietuvos „Zipio draugų“ programai ir jos vykdytojams – čia užsimezgė ilgametė, iki šiol trunkanti draugystė su BCC Lithuania. Čia sutikome žmogų, kuris itin domėjosi programa, jos tikslais ir pasiekimais.  Kaip pasirodė, tai buvo vienas iš tuometinių prekybos tinklo  IKI savininkų ponas George Ortiz. Neužilgo buvo pasirašyta paramos sutartis ir prekybos tinklas IKI tapo programos „Zipio draugai“ generaliniu rėmėju Lietuvoje. Jie remia programą iki šiol, o 2016 metais paminėjome 10-ties paramos metų sukaktį, surengdami konferenciją „Zipio draugai – vaikui, pedagogui, mokyklai“.
Niekada nenutrūko ir mūsų ryšys su BCC Lithuania. Būtent jų dėka turime puikia interneto svetainę, nes jie finansavo jos sukūrimą. BCC parėmė programos „Zipio draugai“ priedo, skirto pedagogams dirbantiems su specialiųjų poreikių vaikais vertimą ir pritaikymą Lietuvos ugdymo sistemai. O šiais metais skyrė paramą šio priedo leidybai ir spaudai

Esame labai dėkingi BCC Lithuania už paramą ir už sudarytas galimybes. Ir esame dėkingi ne vien tik už materialinę paramą, bet ir už pasitikėjimą, už palaikymą, už tikėjimą, kad mūsų vykdoma veikla yra svarbi.

 

2017 04 11_UK Ambasador and Chris Butler 2017 04 11_BCC cheque