logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Naujienos. 2017 gegužė

 

Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacija (LSEUA) šiemet nusprendė organizuoti metinę konferenciją, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į bendruomenės susitelkimo svarbą, kuriant saugią aplinką, kurioje būtų gera augti ir  gyventi kiekvienam vaikui.  Žmonės nuo seno linkę burtis į bendruomenes, priklausyti vienai ar kitai grupei. Dažniausiai bendruomenėje galima tikėtis palaikymo, supratimo ir  paskatinimo. Būtent bendruomeniškumo jausmas yra socialinės veiklos ir paramos pagrindas. Taigi tiek švietime, tiek kitose srityse, siekiant pozityvių rezultatų itin svarbus  susitelkimas ir vieningas darbas.

 Konferencija įvyko nedideliame Šakių rajono miestelyje, Sintautuose, kuriame itin glaudžiai veikia ir bendradarbiauja – darželis, mokykla, vaikų dienos centras, Kultūros namai bei  bažnyčia. Šiame miestelyje jau prieš 10 metų visa bendruomenė rengė akciją, kuomet iš visų šeimų buvo surinkti diržai ir deginti miestelio aikštėje, siekiant įveikti smurtą prieš  vaikus.

Konferenciją sudarė dvi dalys: pirmoji dalis daugiau teorinė, kurioje pagrindinį pranešimą „Esminiai saugios mokyklos komponentai“ padarė Paramos vaikams centro vadovė psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė ir antroji praktinė dalis, kurią sudarė praktiniai užsiėmimai, organizuoti darželyje, mokykloje ir vaikų dienos centre. Čia buvo pristatytos įvairios socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus ugdančios programos „Kimochi“ (Kimoči), „Lions quest“, „Antras žingsnis“, „OLWEUS“,  o taip pat ir mūsų įgyvendinamos programos „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai.“

Priešmokyklinei pakopai  ir pirmosioms pradinės mokyklos klasėms skirtą programą „Zipio draugai“ pristatė programos konsultantė, Vilniaus miesto lopšelio-darželio „Jovarėlis“ direktorė Aleksandra Remeikienė. Programą „Obuolio draugai“, skirtą pirmosioms pradinės mokyklos klasėms, pristatė programos pedagogė, VšĮ „Saulės gojus“ pedagogė Lina Kavalčiukienė.

Visiems besidomintiems papasakojame ir apie trečiąją mūsų programą „Įveikiame kartu.“

Čia galite rasti konferencijos programą.