logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2023

2023 kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Nuo 2004 m. vykdomos kampanijos BE PATYČIŲ iniciatoriai „Vaikų linija“ jau antri metai nebeorganizuoja tradicine buvusios šios kampanijos iniciatyvos – Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Mes būdami ilgamečiai ir aktyvūs „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ partneriai ir toliau dirbame patyčių prevencijos srityje, ieškodami būdų, kaip spręsti patyčių problemas, kurias Lietuvoje kenčia apie ketvirtadalis vaikų. Ugdymo įstaigos ir mokiniai, norintys tęsti šią iniciatyvą, kviečiami tai daryti.

Kvietėme ir raginome kovo mėnesį ugdymo įstaigas daugiau dėmesio skirti patyčių mokykloje problemai ir su vaikais plačiau pasikalbėti apie patyčias: kaip jas atpažinti; kokios yra jų formos; kaip reaguoti, jei vaikas patiria patyčias; kaip padėti klasės draugui, patiriančiam patyčias ir pan.

Kvietėme visus nepamiršti, kad siekiant įveikti patyčias, itin svarbu ugdyti vaikų emocinius gebėjimus ir tam kampanijos metu raginome skirti daugiau laiko: padėti vaikui atpažinti savo ir aplinkinių jausmus; gebėti su jais tvarkytis; ugdyti empatiją; supratimą, kad visada yra kažkas, kas gali tau padėti ištikus sunkumams; gebėjimą ir norą padėti aplinkiniams.

Ugdymo įstaigoms nusiuntėme mūsų rekomenduojamas temas ir veiklas. Pateikiame idėją, ką būtų galima aptarti su mokiniais. Temas pritaikėme visiems mokiniams, tačiau užduotys buvo labiau pritaikytos ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams.

Kaip ir kasmet, kvietėme kiekvieną vaikų klasę / grupę įsijungti į bendrą veiklą ir pradėti kurti arba tęsti jau ankstesnėse BE PATYČIŲ kampanijose pradėtą klasės / grupės draugystės dienoraštį – „Draugystės knyga“. Siūlėme vaikams ir pedagogams sugrįžti prie jos – kartu aptarti, kaip jie išaugo ir pasikeitė, kaip išmoko vertinti draugą ir draugystę, kaip išmoko padėti greta esančiam draugui, kaip keitėsi vaikų klasės santykiai, …  kurti tęstinę klasės „Draugystės knygą“ – antras, trečias, ketvirtas, … ar dvyliktas tomai.

Į sąmoningumo didinimo mėnesį įsitraukusios ugdymo įstaigos aprašė savo veiklas, pasidalino su mumis gražiausiomis savo veiklos akimirkomis. O mes jomis dalijamės su jumis.

 

Kybartų lopšelio-darželio vaikų draugas BEPATYČIUKAS nori būti visų draugu
..
Mažeikių lopšelio-darželio „ Saulutė  Smalsučių ir Gudručių grupių vaikai sukūrė ir iškėlė draugystės vėliavą
Vilniaus lopšelio-darželio „Pagrandukas“  „Pelėdžiukų“ grupės vaikai į DRAUGYSTĖS KNYGĄ įtraukė visus savo draugus.
..
Šiaulių „Dermės“ mokyklos vaikai ssveikina visus Lietuvos vaikus ir linki mums visiems gyventi draugiškai