logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Savaitė BE PATYČIŲ 2015

Gerbiami programų ,,Zipio draugai”, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ dalyviai,

kviečiame ugdymo įstaigas, kuriose įgyvendinamos mūsų koordinuojamos programos „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ prisidėti prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2015 ”, vyksiančios šių metų kovo 23 – 29 dienomis.

„Veiksmo savaitės“ iniciatorius – „Vaikų linija“ www.vaikulinija.lt


Kviečiame akcijos metu kiekvieną mūsų programose dalyvaujančią grupę ar klasę tapti savo ugdymo įstaigoje DRAUGYSTĖS AMBASADORIAIS.

Siūlome mūsų programose dalyvaujantiems vaikams suvaidinti spektaklį, kuriame būtų kalbama apie:

–  draugystę ir tai, kas ją stiprina, o kas griauna;

–  apie konfliktų sprendimą (geros išeities taisyklė: „Gera išeitis ta, kuri padeda man pasijusti geriau ir neskaudina kito“);

–  apie patyčias/priekabiavimą ir jų sukeliamas emocijas; kaip padėti aukai (vaikui, iš kurio tyčiojamasi) ir kaip padėti patyčių iniciatoriui/priekabiautojui (vaikų siūlomos išeitys); kaip lengviau išgyventi sunkius jausmus, kai priekabiaujama ar tyčiojamasi;

–  apie tai, kas vaikus skaudina, o kas džiugina, kaip galima padėti geriau pasijusti draugui ir sau sunkioje situacijoje bei kitomis panašiomis temomis.

Jei Jūsų vaikai yra ikimokyklinės įstaigos auklėtiniai – suvaidinkite jūsų sukurtą  spektaklį  mažesniesiems. Jei jie pradinių klasių mokiniai – skleiskite draugystės, tarpusavio pagarbos ir empatijos svarbos žinią tarp kitų klasių mokinių. Gal būt drauge su vaikais nuspręsite į spektaklį sukviesti visus ugdymo įstaigos vaikus ar net pasikviesti tėvelius.

Siūlome ir alternatyvą spektakliui:  galima pravesti programų  „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ar „Įveikiame kartu“ parodomąją valandėlę Jūsų ugdymo įstaigos kitų grupių/klasių vaikams ir/ar tėveliams. Galima būtų pasirinkti vieną iš valandėlių, kuriose aptariami tarpusavio santykių, konfliktų sprendimo ar priekabiavimo/patyčių klausimai.

Į veiksmo savaitę „BE PATYČIŲ“ įsitraukusias vaikų grupių/klasių pedagogus raginame užfiksuoti (nufotografuoti, nufilmuoti) įdomiausius veiklos momentus. Džiaugsimės, jei Jūs atsiųsite mums iki balandžio 10 dienos el. paštu [email protected] kelias (1-3) veiklos nuotraukas ir/ar vieną vaizdo įrašą, kuriuos mes patalpinsime mūsų interneto svetainėje, o taip pat pasidalinsime su „Vaikų linija“.

Prašome ugdymo įstaigas, nusprendusias įsijungti į veiksmo savaitę „BE PATYČIŲ”, registruotis veiksmo savaitės iniciatoriaus svetainėje www.bepatyciu.lt nuo vasario 2 iki kovo 15 dienos. Visi užsiregistravę dalyviai per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ šiemet pirmą kartą galės skelbti naujienas apie savo vykdomas veiklas, viešai dalintis gerąja patirtimi ir patyčių mažinimo idėjomis su kolegomis svetainėje www.bepatyciu.lt.

Išsamesnės informacijos apie veiksmo savaitę „BE PATYČIŲ“ galite kreiptis į mus („Vaiko labui“) arba  rasti ją tinklapiuose: mūsų www.vaikolabui.lt arba akcijos iniciatoriaus „Vaikų linijos“ www.bepatyciu.lt.

Kviečiame visas ugdymo įstaigas, jų pedagogus, vaikus ir jų tėvelius aktyviai dalyvauti veiksmo savaitėje ,,BE PATYČIŲ”.

Direktorė                                                                             Aurelija Okunauskienė

VšĮ „Vaiko labui”,

 

Šv. Ignoto g. 5 , 01144 Vilnius

tel.: 8 (5) 21 21 407

mob. tel.: +370(652) 69 608

el. paštas: [email protected]

www.vaikolabui.lt