logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Savaitė be patyčių 2017

vaiku linija- logotipas kopija BE PATYCIU_2015_1_mazas image002

Kovo 20–26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią inicijavo ir organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.

Savaitės tikslas – sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, dalintis efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis ir skatinti kiekvieną prisidėti, kad mūsų visuomenėje mažėtų patyčių ir dėl jų kenčiančių žmonių.

Šių metų veiksmo savaitėje plačiai skambėjo šūkis „Patyčios bijo tavo nepritarimo!”, kviečiantis visus ir kiekvieną aiškiai išsakyti ir parodyti savo nepritarimą patyčioms.

Iniciatyvą savo veiklomis palaikė „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partneriai bei palaikančios organizacijos. Tarp jų ir mes (VAIKO LABUI), aktyviai prisidėjome prie kitų organizacijų savaitės veiklų ir siūlėme jos dalyviams savo iniciatyvas.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, sutelkusi atsakingo verslo įmones, taip pat prisidėjo prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“,  pristatydama dvi socialinės lauko reklamos kampanijas: viena jų skatina būti atsakingais ir reaguoti į matomas patyčias, o kita atkreipti visuomenės dėmesį į psichologinį smurtą prieš vaikus.

„Patyčių ir kitokio žeminančio elgesio Lietuvoje nepaprastai daug. Tačiau džiugu, kad atsiranda vis daugiau nepritariančių kitų žmonių žeminimui viešojoje erdvėje. Nors trūksta žinių ir supratimo apie suaugusiųjų patyčias darbovietėse, jau daugiau pastebime ir išmanome apie mokyklose vykstančias patyčias, turime adaptuotų prevencinių programų, kurias mokyklos gali taikyti. Tinkamai reaguodami į patyčias ir kitas agresyvaus elgesio apraiškas, galime užkirsti kelią smurto plitimui mūsų visuomenėje, – teigia „Vaikų linijos“ vadovas, psichologas dr. Robertas Povilaitis. –  Šiemet, organizuodami „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, norime padrąsinti žmones, matančius, kaip yra užgauliojami, žeminami kiti asmenys, aiškiai išsakyti ir parodyti savo nepritarimą patyčioms – ar tai vyktų darželyje, mokykloje, socialiniame tinkle, darbovietėje, parduotuvėje ar bet kur kitur. Kuo daugiau mūsų, matydami atvejus, kai yra užsipuolamas ir žeminamas kitas žmogus, ryžtingai ir tvirtai išsakys savo nepritarimą, tuo greičiau patyčios ir jų iniciatoriai bus stabdomi.“

Šių metų „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvavo 1230 mokyklų, vaikų darželių, jaunimo centrų ir kitų ugdymo įstaigų, kurios savo bendruomenėms pasiūlė įvairių renginių ir veiklų, skirtų patyčių stabdymui ir jų prevencijai.

Mes (VAIKO LABUI) veiksmo savaitės „BE PATYČIŲ 2017“ metu Vilniuje sukvietėme į paskaitą-diskusiją „Sunkūs“ ir „nevaldomi“ vaikai – mūsų didieji mokytojai“ pedagogus ir  tėvus (atskirose grupėse). Paskaitos sulaukė labai didelio susidomėjimo. Norinčiųjų jose dalyvauti buvo tiek daug, kad net negalėjome visų priimti. Ypač „išalkę“ žinių ir ieškantys sprendimų pasirodę tėvai, išsakę poreikį ir prašę organizuoti daugiau paskaitų, tęstinių mokymų, konsultacijų.

Kvietėme visos šalies ugdymo įstaigas, kiekvieną vaikų grupę ar klasę, prisidėti prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017”. Kvietėme mokinius ir pedagogus įsijungti į bendrą veiklą ir pradėti kurti ar tęsti klasės draugystės dienoraštį „Draugystės knyga“, kurioje vaikai metai po metų aprašytų, nupieštų, padainuotų ar kitaip įamžintų (šiais laikai knygos būna įvairios 😊) klasės augimą draugystėje.

Į šią mūsų pasiūlytą veiklą  įsitraukė ne tik tos ugdymo įstaigos, kuriose įgyvendinamos mūsų koordinuojamos programos „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“, dalyvavo ne tik ikimokyklinukai ar pradinukai, bet ir vyresni mokiniai.

Į veiksmo savaitę „Be patyčių“ įsitraukusios klasės pasidalino su mumis gražiausiomis savo veiklos akimirkomis. O mes jomis dalijamės su jumis.

1 Klaipedos Linelis

Čia rasite įstaigų, dalyvavusių „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2017”, veiklų aprašymus:

 1. Akmenės lopšelis – darželis „Gintarėlis“
 2. Akmenės Dabikienės specialioji mokykla
 3. Gargždų lopšelis – darželis „Naminukas“
 4. Jonavos lopšelis – darželis „Saulutė“
 5. Jurbarko lopšelis – darželis „Nykštukas“
 6. Kauno lopšelis – darželis „Atžalėlė“
 7. Kauno lopšelis – darželis „Smalsutis“
 8. Kauno lopšelis – darželis „Verinėlis“
 9. Kelmės Tytuvėnų lopšelis – darželis
 10. Klaipėdos lopšelis – darželis „Alksniukas“
 11. Mažeikių lopšelis – darželis „Delfinas“
 12. Molėtų pradinė mokykla
 13. Palangos lopšelis – darželis „Žilvinas“
 14. Panevėžio lopšelis – darželis „Gintarėlis“
 15. Šiaulių lopšelis – darželis „3 nykštukai“
 16. Šiaulių lopšelis – darželis „Bangelė“
 17. Vilniaus lopšelis – darželis „Žvangutis“
 18. Vilniaus lopšelis – darželis „Žiogelis“
 19. Vilniaus Markučių lopšelis – darželis
 20. Vilniaus rajono Avižienių lopšelis – darželis
 21. Lentvario lopšelis – darželis „Šilas“

 

 Gražiausios „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017” akimirkos.

Jonava Dobilas 4 gr OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ylakiu v.l.d.1 Jonava Dobilas 6 gr.
Kauno_Verinelis Kedainiu Vilainiu Obelele 1
Kauno Vaivorykste Lentvario Silas
Traku Obelele Klaipedos Obelele_Peledziukai
Taurages_Mazvydo Ukmerges_Dainavos
Application version: 1.1.2009.0130 Application version: 1.1.2009.0130
Lentvario_Silas_Draugystes knyga Marijampoles Marijonu gimn.
Klaipedos Saltinelio d.m_Ketvirtoku kurybingoji knyga Kupiskio Kupos prad.
Kauno Piene Kauno_Atzalele
Vilniaus_Puriena 1 Vilniaus_Puriena_2
Klaipedos Saltinelio d.m._Verpeteliu draugyste Klaipedos_Alksniukas
Kauno_Drevinukas Ukmerges_Ziogelis

 

Vilnius Pakalnute Pagrandukai 2 Vilniaus l.d. Ziogelis Peledziuku gr. Vilnius Pakalnute Pagrandukai 1

 

2 Plunges Pasaka
3 Zarasu_Turmanto mok