logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Svečiuose pas kolegas Norvegijoje

Gegužės mėnesį (2019) VAIKO LABUI vadovė Aurelija ir programų „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ koordinatorė Milda lankėsi pas mūsų kolegas ir partnerius „Voksne for Barn“, kurie programas „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“ įgyvendina Norvegijoje. Jau labai seniai norėjome nuvažiuoti pasižiūrėti, ką ir kaip mūsų kolegos Norvegijoje daro šiek tiek kitaip, įgyvendindami tas pačia programas, kaip mes Lietuvoje.

Mus labai nuoširdžiai priėmė „Voksne for Barn“ generalinė sekretorė Randi Talseth, vaikų įsitraukimo skyriaus vadovė Karin Källsmyr, „Zipio“ ir „Obuolio“ programų koordinatoriai Hilde Randgaard ir Øystein Ekeberg-Sande. Dalinomės patirtimi („o pas mus – o pas jus“), diskutavome, bandėme aptarti skirtingų šalių patirčių ir idėjų perkėlimo galimybes.

Lankėmės mokykloje Ruseløkka, kur stebėjome „Zipio draugų“ ir „Obuolio draugų“ valandėlės. Įdomu buvo matyti visai kitoje bendravimo ir elgesio kultūroje vykstančias taip gerai pažystamas veiklas: matyti vaikus, jų reakcijas, stebėti mokytojus. Valandėlės, aišku, vyko norvegu kalba, bet mūsų kolegos iš „Voksne for Barn“ mums padėjo suprasti versdami svarbiausius ar įdomiausius momentus.

Itin domėjomės šiais mokslo metais Norvegijos partnerių pradėta įgyvendinti programa „Passport“. Tai nauja programa skirta vyresniems vaikams (5 – 6klasės), pratęsianti programas „Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“. Norvegijoje vyksta pilotinis šios programos išbandymas. Europoje ši programa taikoma pirmą kartą. Ji jau kelerius metus įgyvendinama Kanadoje ir Brazilijoje.

„Passport“ įdomi programa. Jos teorinis pagrindas, taikomi metodai yra tokie pat ar labai artimi kaip „Zipio draugų“ ir „Obuolio draugų“ programų. Tačiau vizualizacija labai skirtinga: komiksų knygelės vaikams, didelė žaidimo lenta, daug vaizdinių priemonių. Visa tai daro programą labai patrauklia vaikams. Tačiau … Ganėtinai brangia jos vykdytojams.

Grįžome kupinos naujai atsiradusių klausimų, minčių, idėjų, apie mūsų įgyvendinamų programų plėtrą, perspektyvas, galimus pokyčius. Gyvenimas nestovi vietoje. Nestovime vietoje ir mes.