logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Vėliausios naujienos 2010 kovas

Akciją inicijavo – Vaikų linija www.vaikulinija.lt

Akcija vyko – 2010 metų kovo 22 – 26 d.d.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė mūsų organizacijos VšĮ „Vaiko labui“ atstovą į susitikimą aptarti patyčių problemą. Tai didelis programos „Zipio draugai“ ir mūsų darbo įvertinimas. Susitikime dalyvavo Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministrai, Vaiko teisių kontrolierė, policijos generalinis komisaras, kitų valstybės institucijų vadovai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Susitikimo metu jo dalyviai pasirašė Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą Memorandumą prieš patyčias. Nors mūsų organizacija neitraukta į 14 pirmųjų pagrindinių memorandumą pasirašiųsiųjų sąrašą, VšĮ „Vaiko labui“ vardu Aurelija Okunauskienė kaip ir visi kiti pakviestieji pasirašė Memorandumą atskirame memorandumo priede. (Iš viso dalyvavo apie 30 institucijų/organizacijų.)
Tą pačią dieną Tolerancijos centre (Vilniuje) vyko akcijos atidarymo renginys, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai, akcijos partneriai bei visuomenės atstovai. Joje ir mes pristatėme patys bei pristatėme pagrindinę mūsų įgyvendinamą programą „Zipio draugai“.
Akcijos „Savaitė be patyčių“ organizatoriai pakvietė Lietuvoje įgyvendinamų smurto ir patyčių prevencijos bei socialinių įgūdžių ugdymo programų „Second Step“, „Big Brothers Big Sisters“, „Zipio draugai“  ir „Olweus“ vykdytojus pristatymai programas visiems besidomintiems Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Vilniuje). Programą „Zipio draugai“ pristatė programos ekspertė prof. Ona Monkevičienė ir VšĮ „Vaiko labui“ vadovė Aurelija Okunauskienė. Savo pranešime daugiauisiai kalbėjome apie tai, kaip mūsų vykdoma programa gali padėti uzkirsti kelią patyčioms; kaip lengviau įveikti sunkumus vaikui, iš kurio tyčiojamasi; kaip padėti vaikui nustoti tyčiotis, ir pan.
Programoje „Zipio draugai“ dalyvaujančios įstaigos akcijos savaitės metu įsijungė į bendrą veiklą „Duok draugui ranką“.
„Zipio draugų“ pedagogės kalbėjosi su vaikais apie patyčias ir priekabiavimą: kaip vaikai supranta šį reiškinį; kokias emocijas jiems sukelia; kokias išeitis vaikai siūlo, jei priekabiaujama; kaip pačiam netapti priekabiautoju.
O po pokalbio vaikai piešė kaip jie supranta draugystę; pagalbą draugui; draugo, prie kurio priekabiaujama, emocijas. Iš šių piešinių į akciją įsijungusios įstaigos rengė parodėles „Duok draugui ranką“ darželyje ar grupėje.
Vilniaus apskrities programos „Zipio draugai“ konsultanto padėjėjos pasiūlė programoje dalyvaujančioms Vilniaus miesto įstaigoms kiek kitokią bendros veiklos interpretaciją. Veikloje dalyvaujantys vaikai iš popieriaus ar kartono pasigamino draugiškas rankeles, kurių kiekvienas pirštelis rankoje simbolizavo draugą, t.y. žmogų, kuriuo vaikas gali pasitikėti. Į akciją įsijungę pedagogai kvietė ir kitų įstaigos grupių pedagogus bei jų vaikučius pasidaryti draugiškas rankeles ir prisijungti prie akcijos „Duok draugui ranką“. Susijungusios viso darželio draugiškos rankelės buvo  eksponuotos įstaigų salėse, koridoriuose, grupėse, kiemuose.
Atskiros ugdymo įstaigos,  mūsų visiems pasiūlytas bendras veiklas paivairno savomis idėjomis. Pavyzdžiui Saugų vaikų darželis (Šilutės rajonas, Klaipėdos apskritis) rengė „Gerumo pasakėliu dieną“, Panevėžiio lopšelis-darželis „Aušra“ organizavo grupėse „Šypsenos dieną“ bei vaidino mini inscenizaciją „Kodėl verkia katytė?“, ir pan.
Į akciją „Savaitė be patyčių“ įsijungė 118 ugdymo įstaigų šiais mokslo metais dalyvaujančios programoje „Zipio draugai“ iš 8 apskričių (Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Utenos ir Vilniaus).
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pradėdama akcijos „Savaitė be patyčių“ savaitę, savo kalboje labai teisingai pastebėjo, kad visi pasikeitimai pradedami nuo savęs. Juk mes turime daryti daryti viską, kad Lietuvoje visi jaustusi laimingi. Labai tikimės, kad  akcija „Savaitė be patyčių“ padės mums kurti visuomenės be smurto ir patyčių kultūrą.