logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Vėliausios naujienos. 2011 spalis

Programos „Zipio draugai“ kūrėjai Partnership for Children (PFC) 2011 metų spalio mėnesį atšventė savo veiklos dešimtmetį.

PFC yra nepriklausoma labdaros organizacija, kuri dirba visame pasaulyje siekdama palaikyti vaikų ir jaunų žmonių psichikos sveikatą ir gerą emocinę savijautą. PFC buvo įsteigtas 2001 m. rugsėjo mėn.

Labdaros organizacija PFC išaugo atsiskirdama nuo pasaulinės savižudybių prevencijos organizacijos Befrienders International, teikiančios telefonines „pagalbos linijų“ paslaugas 41 šalyje. Žmonės, kurie naudojasi šių linijų paslaugomis, dažnai mano, kad negali įveikti savo gyvenimo sunkų ir mato vienintelę išeitį – savižudybę. Befrienders International iškėlė mintį – jei vaikams ankstyvame amžiuje padėtume išsiugdyti sunkumų įveikimo įgūdžius, jie būtų geriau pasirengę susidoroti su krizėmis ir sunkumais, būdami paaugliais ir suaugę.

Plėtojant šią mintį, 1997 metais buvo sukurta vaikų ugdymo įstaigoms skirta programa „Jaunoji Europa.“ Jos tikslas – šešerių ir septynerių metų amžiaus vaikams iš(si)ugdyti socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus. Programos rezultatai teikė vilčių, tačiau daugelį mokytojų ir tėvų trikdė faktas, kas su tokiais mažais vaikais dirba savižudybių prevencijos agentūra. Ypač kai Jungtinės karalystės žiniasklaidoje pasklido iškreipta ir negeranoriška informacija apie programą „Jaunoji Europa.“

Siekiant išvengti tokių problemų, buvo nuspręsta įsteigti naują, nuo Befrienders International iškėlė nepriklausomą organizaciją, kuri toliau savarankiškai plėtotų savo veiklą, dirbdama su su vaikais.

Taip organizacija Partnership for Children pradėjo dirbti 2002 m. sausio mėnesį, o programa „Jaunoji Europa‘ buvo pervadinta „Zipio draugai“.

PFC darbo diapazonas gerokai išaugo per pastaruosius metus. Vien programa „Zipio draugai“ dabar įgyvendinama devyniolikos pasaulio šalių mokyklose ir vaikų darželiuose. Joje jau dalyvavo beveik ir sunkumų įveikimo gebėjimų įgūdžius ugdėsi daugiau nei 500,000 vaikų. Daugelyje valstybių programa įgyvendinama valstybine kalba, o „Programos „Zipio draugai“ vadovas tėvams“ yra išverstas į 23 kalbas ir prieinamas internete.

PFC vykdo ir kitas veiklas bei projektus, siekdama organizacijai iškeltų tikslų. Sukurtas informatyvus internetinis puslapis, kuriame daug naudingos informacijos pedagogams ir tėvams sunkias vaiko gyvenimo periodais – netekties išgyvenimas, skyrybos šeimoje, priekabiavimas ir patyčios.

Išskirtinio dėmesio susilaukė PFC projektas „Geros knygos blogiems laikams“ (Good books for tough times). „Geros knygos blogiems laikams“ – tai bukletas, kuriame yra pristatomos ekspertų įvertintos ir rekomenduotos knygos galinčios padėti vaikams, išgyvenantiems socialinius ar emocinius sunkumus. Yra išleisti jau trys bukletai „Geros knygos blogiems laikams.“ Šis projektas yra nominuotas JK trečiojo sektoriaus pasiekimų konkurso (Third Sector Excellence Award) apdovanojimui.

Nebojant atstumų, valstybinių sienų ir kultūrinių skirtumų reikia padėti vaikams ir jaunimui užaugti sveikais ir laimingais žmonėmis. Šį darbą Partnership for Children bendradarbiaudama su daugeliu organizacijų visame pasaulyje dirba nenuilsdama jau dešimt metų ir planuoja jį tęsti bei plėtoti ateityje.

Atšvęsti veiklos dešimtmečio jubiliejų PFC sukvietė žmones daug prisidėjusius prie programos „Zipio draugai“ kūrimo ir vertinimo/tyrimo, visų programą įgyvendinančių organizacijų atstovus, rėmėjus, bendraminčius ir draugus. Jubiliejaus renginys įvyko Londono širdyje esančiuose Lankasterio rūmuose (šalia Bekingemo rūmų).

Lietuvos „Zipio draugų“ programos vykdytojus atstovavo mūsų (t.y. programą įgyvendinančios nevyriausybinės organizacijos VšĮ „Vaiko labui“) valdybos pirmininkas dr. Pranas Gudynas, programos ekspertė prof. Ona Monkevičienė, programos vertinimo ekspertė Vida Gudauskienė ir „Vaiko labui“ direktorė Aurelija Okunauskienė.