logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“Kalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienėikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partnerisVėliausios naujienos. 2012 balandis

Zipio draugų šeima auga

Jau kelerius metus džiaugiamės kaimynišku ir geranorišku bendradarbiavimu su kaimyninėje Lenkijoje programą „Zipio draugai“ įgyvendinančiais kolegomis iš neviešųjų paslaugų mokytojų rengimo centro Centrum Pozytywnej Edukacji (Pozityvaus ugdymo centras).

Balandžio mėnesį mus pasiekė žinia, kad pradėtas pilotinis programos „Zipio draugai“ įgyvendinimas Karelijos Respublikoje (Rusijos Federacija). Programą čia įgyvendina nevyriausybinė organizacija „Sodeistvie“ (Об АНО „Содействие“), remiama Norwegian Barents Secretariat ir palaikoma programos kūrėjų Partnership for Children.

Mums parašė NVO „Sodeistvie“ vadovė Ilona Košeleva, prisistatė, papasakojo kaip jiems sekasi ir mūsų paprašė juos pakonsultuoti ir pasidalinti patirtimi. Mat Lietuva yra tarp valstybių, kur programa „Zipio draugai“ įgyvendinama seniausiai.

NVO „Sodeistvie“ jau yra paruošusi pirmuosius programos konsultantus ir ruošia darbui programoje pirmąją pedagogų grupę. Drauge planuojame, kad palankiai susiklosčius aplinkybėms, galbūt baigiamasis pirmųjų Karelijos pedagogų rengimo seminaras įvyks Vilniuje šių metų rudenį. Taip Karelijos pedagogai galėtų akivaizdžiai pamatyti vykstančias valandėles, pasikonsultuoti su programą vykdančiais patyrusiais Lietuvos pedagogais.

Taip Karelijos programos vykdytojai jau turi išvertę į rusų kalbą ir išspausdinę programos „Zipio draugai“ metodinės medžiagos tiražą.

Mūsų prašymu, NVO „Sodeistvie“ vadovė Ilona Košeleva geranoriškai atsiuntė mums rusiškos metodikos maketus PDF formate. Taigi ir mūsų pedagogai, įgyvendinantys programą Lietuvoje rusų kalba galės apčiuopiamai pasinaudoti programos plėtros į Rusiją vaisiais – mat ir mes galėsime išspausdinti metodikas rusų kalba.

Šiandien rusų klaba skaitantiems pristatome lankstinuką ,,Programa ,,Zipio draugai“.Rekomendacijos tėvams“ rusu kalba, kurį mums atsiuntė NVO „Sodeistvie.“