logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Vėliausios naujienos. 2012 rugsėjis

100-tūkstantasis programos „Zipio draugai“ dalyvis

Šie metai tiek programai „Zipio draugai“, tiek jos vykdytojams „Vaiko labui“ pilni džiugių ir įspūdingų skaičių, sukakčių ir gerų naujienų.

Šiais metais sukako 10 metų nuo programos „Zipio draugai“ įgyvendinimo pradžios Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse. Įkvėpti pernai metų Kauno apskrities programos savanorių sėkmės,  programos savanoriai klaipėdiečiai ir šiauliečiai nusprendė surengti šiai sukakčiai skirtas konferencijas savo apskričių centruose. (Primename, kad konferenciją, skirtą programos „Zipio draugai“ įgyvendinimo dešimtmečiui pažymėti Kauno apskrityje, surengė Kauno miesto Panemunės lopšelis-darželis ir jame dirbantys programos savanoriai 2011 metais balandžio 28 dieną.)

Šie  metai ir „Vaiko labui“ jubiliejiniai – jau praėjo pirmas (!!!) dešimtmetis skirtas ankstyvosios prevencijos programų įgyvendinimui. Kukliai pradėję nuo vieno miesto ir „Zipio draugų“ programos jame, po dešimties metų įgyvendiname tris programas visoje Lietuvoje. Ir mes nenorime atsilikti nuo mūsų veikliųjų šauniųjų savanorių – planuojame surengti konferenciją Lietuvoje bei pristatyti tarptautinėje konferencijoje Oksforde programos „Zipio draugai“ pasiekimus mūsų šalyje.

Bet įspūdingiausias skaičius ir džiugiausia naujiena – 100-tūkstantasis vaikas programos „Zipio draugai“ dalyvis.

Pernai Zipio mokslo metus užbaigėme, skaičiuodami daugiau kaip 99,9 tūkstančius vaikų – programos dalyvių. Tad šį pavasarį, gaudami paraiškas dalyvauti „Zipio draugų“ programoje 2012 – 2013 mokslo metams, įdėmiai sekėme ir skaičiavome. 100.000 vaikas – dalyvis išsiskaičiavo Kauno lopšelyje-darželyje „Girinukas“.

Gal tai sėkmė, atsitiktinumas, o gal ir pelnytai. Mat šis darželis nuo pat programos įgyvendinimo Kaune pradžios 2001 metais kasmet dalyvauja programoje. Net 13 ugdymo įstaigos pedagogių yra įgijusios programos „Zipio draugai“ pedagogo kvalifikaciją. Ir šiais mokslo metais programa įgyvendinama trijose ugdymo įstaigos grupėse – „Spindulėlių“ (pedagogė Vida Pranckevičienė), „Voveriukų“ (pedagogė Asta Povilavičienė) ir „Žiogelių“ (pedagogė Aldona Ašmontienė). Tiek „Girinuko“ direktorė Dalia Petniūnienė, tiek direktorė pavaduotoja ugdymui Birutė Bacvinkienė nuo pat programos pristatymo Kauno apskrities ugdymo įstaigoms perprato programos teikiama naudą vaikams ir jų šeimoms, pedagogams ir bendrai ugdymo įstaigos atmosferai.

Programos „Zipio draugai“ vykdytojai „Vaiko labui,“ pasitarę su Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir švietimo departamento Švietimo ir ugdymo skyriaus švietimo organizavimo poskyrio vyriausiąja specialiste  Audrone Bukmanaite, nusprendė padaryti „Girinuko“ vaikams staigmeną – surengti 100-tūkstantojo Zipio šventę lopšelyje-darželyje. Į šventę pasikvietėme gerbiamą Audronę Bukmanaitę, programos „Zipio draugai“ generalinio rėmėjo prekybos tinklo „IKI“ atstovus, ŠMM atstovus ir programos ekspertus.

Rugsėjo 18 dieną „Girinuko“ lopšelyje-darželyje buvo smagu – vyko 100-tūkstantojo Zipiuko šventė. O kokia gi šventė be dainų, šokių, juoko, dovanų ir skanumynų? Vaikai buvo labai linksmi ir laimingi: leido į dangų helio balionus su geriausiais palinkėjimais; šoko, dainavo, vaidino ir deklamavo; džiaugėsi pas juos atvažiavusiu iš Vilniaus ir jų lopšelyje-darželyje pasilikusiu dideliu dideliu Zipiu (kaip vaikai sakė: „Čia visų Zipių tėtis“); valgė patys ir dalijosi su šventės svečiais bei savo auklėtojomis beveik 10-ties kilogramų tortu.

Sveikindami 100-tūkstantąjį programos „Zipio draugai“ dalyvį Kauno „Girinuko“ lopšelyje-darželyje, linkime  ir tikime, kad Zipis Lietuvoje gyvuos tiek, kiek bus vaikų laukiamas ir mylimas, kiek bus jiems, jų tėveliams ir pedagogams reikalingas. Nors labiausiai linkime visiems vaikams ir visiems dideliems, kad visi žmonės gyventų Zipio dvasia – draugautų, padėtų, atjaustų, apkabintų ir … ir siųstų vieni kitiems daug šiltų švelnukų.

Pasižiūrėkite spalvingas šventės akimirkas Kauno miesto lopšelyje-darželyje „Girinukas.“

Paskaitykite, ką apie 100.000 vaiko šventę Kauno miesto lopšelyje-darželyje „Girinukas“ parašė:

ŠMM tinklapis,

Kauno miesto savivaldybė,

internetinis puslapis ikimokyklinis.lt,

BNS spaudos centras