logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“Kalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienėikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partnerisVėliausios naujienos. 2013 rugpjūtis

Programa „Obuolio draugai“ žengia į Lietuvą.

Ateinantys mokslo metai atneša Zipio draugams ir jiems prijaučiantiems didelę naujieną ir džiaugsmą – pagaliau pilna koja į Lietuvą įžengia programos tęsinys arba antroji dalis programa „Obuolio draugai“. Oficialus pilnas šių abiejų programų pavadinimas yra „Dvejų metų ankstyvosios prevencijos programa: „Zipio draugai“ (I dalis) ir „Obuolio draugai“ (II dalis)“.

Programa „Obuolio draugai“ skirta 7 – 9 metų vaikams, tai yra jos dalyviai yra vyresni, nei „Zipio draugų“ programoje dalyvaujantys vaikai.

Programa „Obuolio draugai“ padeda ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti

aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir t.t.

Palyginus su „Zipio draugų“ programa (pirmą kartą įgyvendinta 1999 metais Danijoje), „Obuolio draugai“ dar nauja programa – pirmą kartą ji buvo išbandyta Brazilijoje 2008 metais.

2012 – 2013 mokslo metais vyko pilotinis programos įgyvendinimas Lietuvoje, Vilniaus mieste. Jame dalyvavo virš 400 vaikų ir 21 pedagogas iš 7 atrinktų mokyklų. Programa buvo išbandoma, vertinama ir tobulinama, pritaikant ją Lietuvos ugdymo sistemai. Lietuvoje  programa „Obuolio draugai“ bus vykdoma  visų tipų bendrojo ugdymo mokyklų pradinėse klasėse ir prailgintos dienos grupėse, globos namuose, vaikų dienos centruose, popamokinės veiklos būreliuose ar pan.

Šiuo metu  programa įgyvendinama Brazilijoje, Olandijoje, Danijoje, Norvegijoje ir pas mus.

Programą „Obuolio draugai“, kaip ir programą „Zipio draugai“ sukūrė nevyriausybinė organizacija Partnership for Children, reziduojanti Londone (JK). Lietuvoje šias abi programas įgyvendiname mes (VšĮ „Vaiko labui“) pagal jų kūrėjų suteiktą išimtinę licenciją.

Tuo pačiu pristatome Jums ir naują mūsų internetinės svetainės skyrių „Obuolio draugai“ . Jis skirtas programą vykdantiems ar ja besidomintiems pedagogams , tėvams ir visiems, kuriems rūpi vaikų emocinė gerovė ir visuomenės psichikos sveikta.

Tikimės, kad Jūs, Lietuvos pedagogai ir tėvai, geranoriškai pasitiksite naująją ankstyvosios prevencijos programą „Obuolio draugai“. Laukiame visų besidominčių naująja programa skambučių ir vizitų pas mus. Linkime Jums visiems kūrybingų, sėkmingų ir įdomių 2013 – 2014 mokslo metų.