logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Vėliausios naujienos. 2013 spalis

Naujas programos „Zipio draugai“ priedas specialiųjų poreikių vaikams

Džiaugiuosi,  galėdama pristatyti programos „Zipio draugai“ kūrėjų Partnership for Children sukurtą „Programos „Zipio draugai“ priedą specialiųjų poreikių vaikams“ (Inclusion Supplement for Zippy’s Friends).

Priedas“ buvo kuriamas remiantis visų programos „Zipio draugai“ vykdytojų, dirbančių su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais patirtimi. Lietuvos  ir kitų šalių „Zipio draugų“ programos pedagogai siuntė savo idėjas ir praktinius pasiūlymus apie tai, kaip galima būtų labiau įtraukti vaikus su specialiais poreikiais į programos valandėles ar bent į atskiras veiklas, kaip padaryti programą labiau prieinamas visai klasei ir kiekvienam vaikui.

Šiame net 92 puslapių „Priede“ yra pateikta daug praktinių patarimų, iliustracijų ir pagalbinių priemonių, suskirstytų pagal programos dalis (modulius). Medžiaga paruošta pedagogui, tiek dirbančiam su specialiųjų poreikių vaikų klase/grupe, tiek ir tam, kurio klasėje/grupėje yra tik keletas specialiųjų poreikių vaikų. Priedas yra skirtas naudoti kartu su standartine programos „Zipio draugai“ metodine medžiaga. Šis „Priedas“ parengtas taip, kad kiekvienas pedagogas pats galėtų atsirinkti ir nuspręsti, kas kiekvienu konkrečiu atveju tinka konkrečiai jo klasei/grupei, ar konkrečiam vaikui. Taigi, visi galės rasti kažką, kas padės jų vaikams gauti didžiausią naudą iš „Zipio draugų“ programos.

Priede“ pateikti programos „Zipio draugai“ metodinės medžiagos pakeitimų pasiūlymai buvo išbandyti Anglijos ugdymo įstaigose ar atskirtose klasėse, dirbančiose su nežymius specialiuosius poreikius turinčiais vaikais. Jie sulaukė pačių geriausių programą įgyvendinančių pedagogų vertinimų.

Partnership for Children  šiuo metu išbando analogišką „Zipio draugų“ programos „Priedą“ itin sunkių specialiųjų poreikių turintiems vaikams, ugdomiems specialiosiose mokyklose. Tikimasi, sulauks vertinimo rezultatų, ateityje publikuoti bei padaryti prieinamu visiems programos vykdytojams ir jį.

Programos kūrėjai Partnership for Children įpareigojo mus padėkoti visiems Lietuvos pedagogams, prisidėjusiems kad „Programos „Zipio draugai“ priedas specialiųjų poreikių vaikams“ (Inclusion Supplement for Zippy’s Friends) išvystų dienos šviesą, o ypač:

1. Klaipėdos regos ugdymo centrui;
2. Šiaulių logopediniam lopšeliui-darželiui;
3. Kauno lopšeliui-darželiui „Spindulėlis“;
4. Vilniaus specialiajam lopšeliui-darželiui „Čiauškutis“;
5. Vilniaus lopšeliui-darželiui „Rūta“.

Mes, kaip vieninteliai programos „Zipio draugai“ vykdytojai Lietuvoje, labai stengsimės kuo greičiau rasti lėšų išversti į lietuvių kalbą ir išleisti šį „Priedą“ pas mus Lietuvoje, kad Zipis galėtų pasikviesti dar platesnį ratą draugų, džiugintų dar daugiau mažų širdelių, mokydamas jas įveikti sunkumus, susirasti draugų, pastebėti ir atjausti šalia esantį žmogų… Tiesiog dažniau šypsotis.