logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Programos ZIPIO DRAUGAI dalių (modulių) santrauka

Programą „Zipio draugai“ sudaro 6 dalys arba moduliai. Kiekviena dalis padalinta į keturias savaitines valandėles. Kiekviena dalis skirta kitai temai.

1 dalis – Jausmai
Šios dalies tikslas – lavinti vaikų gebėjimą atpažinti neigiamas emocijas ir rasti tinkamų būdų su jomis įveikti.Vaikai diskutuoja, stengdamiesi atpažinti ir įvardinti keturis pagrindinius jausmus: liūdesį, džiaugsmą, pyktį ar susierzinimą, pavydą ir jaudulį. Jie mokosi įvardinti kaip jaučiasi būdami skirtingose situacijos ir ieško būdų kaip pasijusi geriau patiems, neskaudinant aplinkinių.
2 dalis – Bendravimas
Antrosios dalies tikslas – lavinti vaikų gebėjimą perteikti savo jausmus. Vaikai mokosi pasakyti ką jie jaučia ir paaiškinti , kodėl jie taip jaučiasi. Mokosi pasakyti tai, ką nori pasakyti, net esant labai sudėtingai situacijai. Mokosi paprašyti pagalbos ir išklausyti kitų.

.

3 dalis – Tarpusavio santykių užmezgimas ir nutraukimas
Šios dalies tikslas – lavinti vaikų gebėjimą rasti draugų ir tinkamai reaguoti į atstūmimą bei vienatvę.Čia vaikai kalba apie draugystę – kaip susirasti draugų ir kaip išlikti draugais, kaip išgyventi atstūmimą ir vienatvę. Vaikai mokosi spręsti nesutarimus, atsiprašyti ir susitaikyti

4 dalis – Konfliktų sprendimas
Ketvirtosios dalies tikslas – lavinti vaikų gebėjimą spręsti konfliktus.Šios dalies valandėlių metu vaikai mokosi spręsti konfliktus; suprasti konflikto priežastį, rasti kuo daugiau priimtinų konflikto sprendimo būdą, išsirinkti iš jų geriausią, kuris padėtų pačiam vaikui pasijusti geriau ir neįskaudintų kitų, imtis spręsti konfliktą. Ketvirtojoje dalyje ypatingas dėmesys kreipiamas į priekabiavimo problemą.

.

5 dalis – Pasikeitimo ir netekties išgyvenimas
Penktosios dalies tikslas – lavinti vaikų gebėjimą išgyventi pasikeitimus ir netektis, padėti vaikams suprasti, kad tai yra gyvenimo dalis.Vaikai mokosi išgyventi didelius ir mažus pasikeitimus ar netektis, mokosi suvokti, kad net sunki patirtis gali turėti teigiamą pusę. Čia kalbama apie jausmus, susijusius su netektimi – pyktį ir kaltę. Didžiausias pasikeitimas yra mirtis. Suaugę dažnai iš vis nelinkę kalbėti mirties tema ir ypač vengia šios temos su kalbėdami vaikais. Programa ,,Zipio draugai“ rodo, jog vaikams rūpi mirties tema, jiems kyla daug klausimų.

.

6 dalis – Įveikiame
Tikslas – lavinti vaikų gebėjimą įvairiais būdais įveikti sunkumus.

Paskutinė dalis skirta ankstesnių valandėlių metu įgytų įgūdžių įtvirtinimui bei apibendrinimui.Vaikai mokosi įvertinti situaciją ir rasti kuo daugiau priimtinų elgesio būdų. Stengiamasi, jog vaikai suvoktų, kaip būdai, išmokti susidoroti su viena situacija, gali būti pritaikyti kitoje. Įtvirtinamas suvokimas, kad kiekvienas jų gali suteikti pagalbą draugui. Paskutinė valandėlė – tai šventė, kurioje kiekvienas vaikas gauna programos „Zipio draugai“ diplomą.