logo


Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“Kalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienėikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partnerisPratybų knygelė „Programa „Zipio draugai“: pratimai vaikams ir jų tėvams

 

Pratybų knygelė „Programa „Zipio draugai“: pratimai vaikams ir jų tėvams

 

Norėdami kiek galima labiau įtraukti į programą ,,Zipio draugai“ joje dalyvaujančių vaikų tėvus ir įtvirtinti programos valandėlių metu įgytus vaiko įgūdžius, pristatome tėvams skirtą knygelę ,,Programa ,,Zipio draugai“. Pratimai vaikams ir jų tėvams“.
Šia elektronine knygele, Jūs Gerbiami Tėveliai, galėsite pasinaudoti  namuose be specialaus pasiruošimo ar ypatingų priemonių. Teprireiks popieriaus, kreidelių, senų žurnalų ir… šiek tiek laiko. Būtų labai gerai, jei tas 10 minučių ar pusvalandį Jūsų niekas netrukdytų – tai gali būti vakaras, kai visi svarbiausi darbai jau atlikti, arba rami savaitgalio valandėlė. Jūsų vaikui mokytis bus lengviau, jei šiems pokalbiams rasite kokį nors jaukų jo mėgstamą kampelį.
Toks pat svarbus yra ir Jūsų santykis su savo vaiku: tam, kad vaikas galėtų tyrinėti savo jausmus, ieškoti išeičių iš sudėtingų situacijų, reikalinga saugi ir pasitikėjimo kupina atmosfera. Ją sukursite, jei būsite ramūs, atviri su vaiku, pastebėsite visus, kad ir nedidelius jo pasiekimus bei atradimus ir vengsite kritikos.
Vienas iš pagrindinių „Zipio draugų“ principų – vaikas turi išmokti pats rasti tinkamus sprendimus. Todėl geriau neskubėkite pasakyti vaikui, kaip būtų galima elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, o vis priminkite, kaip tokius atsakymus galėtų rasti jis pats, taikydamas geros išeities taisyklę, prisimindamas vieną ar kitą anksčiau išmoktą dalyką. Tai pradžioje sunku ne tik tėvams, bet ir pedagogams – juk mes, suaugusieji, turime gerokai daugiau gyvenimo patirties ir žinių, todėl patarti vaikui, ką daryti, atrodo taip įprasta! Tačiau tada, kai vaikui leidžiama pačiam ieškoti tinkamų išeičių, jis tampa savarankiškesnis ir laikui bėgant jau sugeba reikiamą sprendimą rasti ir tada, kai greta nėra galinčio padėti suaugusiojo.
Naudingiausia atlikti visus šiuos pratimus iš eilės. – tada anksčiau išmokti dalykai padės stiprinti vėlesnėse dalyse ugdytinus įgūdžius. Naudinga derinti namie atliekamų pratimų temas su darželyje arba mokyklose vykstančiomis „Zipio draugų“ valandėlių temomis (jas pedagogai paprastai skelbia tėvams matomoje vietoje).
Jei „Zipio draugų“ pratimai Jums atrodo įdomūs ir naudingi, tačiau abejojate, ar užteks laiko jiems visiems, rekomenduojame iš pradžių atlikti bent porą pirmosios dalies pratimų, skirtų jausmams pažinti, o vėliau rinktis tuos, kurie yra tuo metu aktualūs Jūsų vaikui. Pavyzdžiui, jei jis nori su kuo nors susipažinti ar susirasti naujų draugų, atlikite pratimą, mokantį susidraugauti (3 dalies 1 pratimas ,,Sveikas atvykęs“), o jei jis netrukus pradės eiti į mokyklą – pratimą, mokantį išgyventi pasikeitimus (5 dalies 5 pratimas ,,Gera ir bloga“). Todėl svarbu iš anksto dėmesingai peržvelgti visas temas – taip iškilus poreikiui žinosite, kurie pratimai gali būti Jums naudingi.
Čia Jūs rasite pilną knygelės ,,Programa ,,Zipio draugai“. Pratimai vaikams ir jų tėvams“ tekstą, kurį galite išsispausdinti. Knygelė yra išleista nemažu tiražu ir kiekviena dalyvaujanti programoje vaikų grupė jų gauna. Tad paprašykite Jūsų vaiko pedagogo duoti Jums šią knygelę. (Jų turime ir mes, VšĮ ,,Vaiko labui“. Prašome kreiptis.)
Mūsų interneto puslapio skyrelyje „Zipio draugai“/Tėvams“ galite sužinoti daugiau apie vaikų reakcijas į kai kuriuos sudėtingus gyvenimo įvykius – netektis, skyrybas, priekabiavimą – bei kitos 5–7 metų vaikus auginantiems tėvams aktualios informacijos.