logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Menas įgalinti vaikus ugdytis sunkumų įveikimo gebėjimus

Leidinys patyrusiems programos ,,Zipio draugai“pedagogams

Vasarą dienos šviesą išvydo nauja knyga „Programa „Zipio draugai“: Menas įgalinti vaikus ugdytis sunkumų įveikimo gebėjimus.Pedagogo profesinio meistriškumo tobulinimo vadovas. II dalis“ skirta patyrusiems pedagogams, šią programą įgyvendinantiems jau ne vienerius metus. Ji yra leidinių serijos „Mokomės įveikti sunkumus“ aštuntoji knyga ir 2009 metais išleistos knygos „Programa ,,Zipio draugai“. Pedagogo profesinio meistriškumo tobulinimo vadovas“ tęsinys – antroji dalis.

Nuolatinis mokymasis – tai pedagogo meistriškumo tobulinimo svarbiausia prielaida. Profesinė veikla kaip menas įgalinti ugdytis pačius vaikus – aukščiausias profesinės veiklos kokybės laiptelis. Šis leidinys padės pedagogams siekti kokybiško vaikų socialinių ir sunkumų įveikimo gebėjimų ugdymosi ne tik vykdant programą „Zipio draugai“, bet ir kasdieniniame grupės gyvenime. Leidinyje daug dėmesio skiriama pedagogo bendravimui su vaikais ne valandėlių metu, remiantis programos dvasia, principais, sunkumų įveikimo būdais.  Žengti tobulėjimo keliu pedagogui padeda savirefleksija bei įsivertinimas – šiuo klausimu pedagogas ras keletą naudingų patarimų.

Leidinyje reaguojama į vaikams skaudžiausias šiandieninio gyvenimo problemas – skurdą, tėvų skyrybas, jų emigravimą į užsienį. Knygoje pedagogai ras patarimų, kaip suprasti vaikus, gyvenančius skurdo sąlygomis, paliktus į užsienį išvykusių tėvų, išgyvenančius tėvų skyrybų procesą, nepatikliai reaguojančius į „naują mamą“ arba „naują tėtį“. Pedagogai sužinos būdus, kaip gali padėti sunkiose gyvenimo situacijose atsidūrusiems vaikams.

Knyga išdalinta 2011- 2012 mokslo metais programą „Zipio draugai“ įgyvendinantiems ankstesniais metais paruoštiems patyrusiems programos pedagogams kvalifikacijos atnaujinimo ir tobulinimo seminaro metu. Tikimės, kad leidinys bus naudingas vaikų ugdymosi kokybės siekiantiems pedagogams.

 

Programos „Zipio draugai“ generalinis rėmėjas Lietuvoje – prekybos tinklas IKI

Programos „Zipio draugai“ autorių teisės priklauso Partnership for Children.

Lietuvoje programą „Zipio draugai“ vykdo VšĮ ,,Vaiko labui“, turėdama išimtinę programos kūrėjų Partnership for Children suteiktą licenciją.

 

Čia galite susipažinti su knygos turiniu.