logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Programos „Įveikiame kartu“ metodinė medžiaga tėvams

Brošiūra veikloms namuose „Programos „Įveikiame kartu“ metodinė medžiaga tėvams“

Programos „Įveikiame kartu“ metodinę medžiagą tėvams paruošėme, norėdami, kad programoje „Įveikiame kartu“ dalyvaujančių vaikų tėvai kuo daugiau žinotų apie programą ir ugdomąsias veiklas, kuriose dalyvauja jų vaikai bei padėtų savo vaikams sustiprinti gebėjimus, įgytus dalyvaujant programoje.

Tyrimai ir praktinė patirtis rodo, kad vaikai sėkmingiau įgyja emocinių ir elgesio sunkumų įveikimo gebėjimus, jeigu jų ugdymasis paremiamas namuose.

Šios metodinės medžiagos tikslas yra padėti tėvams geriau suprasti save, savo emocijas ir bendravimą su vaiku. Iš nežodinių ženklų atpažinti, kad iš mokyklos sugrįžusį vaiką slegia sunkios emocijos, įtraukti vaiką į pokalbį apie sunkumus, problemas, konfliktus ir vaiko jausmus. Tuo tikslu knygelėje yra skyrius „Tėvų ir vaiko bendravimas“.

Kitas metodinės medžiagos tikslas yra paskatinti tėvus bendrauti su vaikais programos „Įveikiame kartu“ temomis, kad būtų paremiami ugdymo įstaigoje plėtojami gebėjimai. Todėl knygelėje yra skyrius „Kartu su vaiku mokomės įveikti emocinius ir elgesio sunkumus“, kuriame pateikiama veikla, skirta tėvams ir vaikui.

Tam kad su vaiku galėtumėte užsiimti knygelėje siūloma veikla namuose, nereikia specialaus pasiruošimo ar ypatingų priemonių. Teprireiks popieriaus, kreidelių, senų žurnalų ir… šiek tiek laiko. Būtų labai gerai, jei tas 10 minučių ar pusvalandį Jūsų niekas netrukdytų – tai gali būti vakaras, kai visi svarbiausi darbai jau atlikti, arba rami savaitgalio valandėlė. Jums ir vaikui bendrauti bus lengviau, jei šiems pokalbiams rasite kokį nors jaukų jo mėgstamą kampelį. Skirkite kiekvienai siūlomai veiklai, kad galėtumėte pabendrauti su savo vaiku kiekviena programos „Įveikiame kartu“ tema ir padėtumėte jam ugdytis būtinus gebėjimus.

Čia rasite elektroninį brošiūros  „Programos „Įveikiame kartu“ metodinė medžiaga tėvams“ variantą.