logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Vėliausios naujienos. 2011 kovas

 

Programos „Zipio draugai“ vaikai ir pedagogai jau antrus metus aktyviai įsiliejo į didelį akcijos „Savaitė be patyčių“ dalyvių būrį. Šiais metais akcijoje dalyvavo 1062 įstaigos; iš jų „Zipiukų“ net 198 (pernai šioje akcijoje mūsų dalyvavo 119).

Vaikų linijos inicijuota „SAVAITĖ BE PATYČIŲ“ vykusi kovo 21-27 dienomis buvo skirta didinti visuomenės sąmoningumui apie patyčių problemą ir skatinti pagarbų bei draugišką bendravimą. Savaitės metu buvo siekiama sutelkti visus galinčius prisidėti prie patyčių problemos sprendimo – mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, mokytojus, tėvus, mokinius, politikus, mokslininkus, specialistus, žiniasklaidą visiems kartu ieškoti priemonių, kurios užtikrintų saugią ir gerbiančią mokymosi aplinką.

Prie akcijos iniciatorių prisidėjo ir drauge organizavo bei vykdė akciją didelis būrys partnerių. Tai Švietimo ir mokslo ministerija, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija, Paramos vaikams centras, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Lietuvos mokinių parlamentas, kitos organizacijos. Ir, žinoma, mes – programos „Zipio draugai“ vykdytojai.

Akcijos organizatoriai siekia, kad patyčios liautųsi ne tik vienai savaitei, o pamažu nyktų tiek iš vaikų, tiek iš suaugusiųjų bendravimo. „Vaikų linijos“ vadovas Robertas Povilaitis“ sako: „Savaitė BE PATYČIŲ yra skirta tam, kad galėtume sukelti didesnį atgarsį ir galėtume stipriau atkreipti visuomenės dėmesį į problemą, kuriai sumažinti reikia nuoseklių ir kasdienių veiksmų.“

Akcijos organizatoriai surengė apskrito stalo diskusiją Švietimo ir mokslo ministerijoje, kurioje buvo diskutuojama apie patyčių problemą, aptariamos šiuo metu įgyvendinamos priemonės patyčių paplitimui mažinti, diskutuojama apie galimas strategijas ateičiai. Kvietė akcijos dalyvius ir visus besidominčius į įvairias paskaitas, diskusijas, vakarus, kino seansus, staigmenų teatrą, … „Vaikų linijos“ ir „Paramos vaikams“ centro inicijuotas piešinių, video filmų, dainų konkursas mokiniams „Patyčios gali liautis“ sulaukė per pusantro tūkstančio kūrybingų darbų.

Kiekviena į akciją įsitraukusi įstaiga, kaip ir mes – Zipio draugai – įgyvendino savo unikalų veiklų planą.

Programos „Zipio draugai“ dalyviai – vaikai ir jų pedagogai, patys sprendė koks tai bus renginys ar renginiai – koncertas, vaidinimas, spektaklis-koncertas, teatralizuotas koncertas ar pan. Iš anksto su akcijos dalyviais sutarėme, kad šiuose renginiuose ar renginyje bus dainuojam, vaidinama, kalbama apie draugystę, bendravimą, priekabiavimą, patyčias. Apie tai, kas vaikus skaudina, kas džiugina; kaip galima padėti draugui ir sau; kaip neleisti susidaryti sudėtingoms situacijoms ir kaip elgtis jose; apie emocijas, kurias sukelia patyčios ir priekabiavimas; apie vaikų siūlomas išeitis kaip pasijusti geriau, jei prie vaiko ar jo draugo priekabiaujama, tyčiojamasi, ir/ar kitomis artimomis bei aktualiomis temomis.

Savaitės be patyčių metu (2011 kovo 21 – 27 dienomis) kai kurie jos dalyviai „Zipiukai“ kvietė visus savo ugdymo įstaigos vaikus, jų tėvelius ir kolegas į vieną bendrą įstaigos renginį „Duok draugui ranką“, kai kurie vykdė įvairias veiklas visą savaitę. Kelios įstaigos paruošė leidinukus, išleido laikraštėlius arba paruošė ir pristatė specialius stendus patyčių tema.

Vieni apsiribojo savo grupe, kiti visa įstaiga, tretiems buvo ankšta savo darželyje ar mokykloje ir jie keliavo – kas į kitą darželį/mokyklą, kas į Vaiko teisių apsaugos skyrių, o kai kas net į … sapnų karalystę. Buvo renkamos tolerantiškiausios klasės; draugiškomis rankomis apglėbiama visa mokykla ar darželis, taip paskelbiant, kad čia visi draugai; gyvi iš vaikų ir jų pedagogų suformuoti veideliai šypsojos plačiomis šypsenomis („flashmob“); vaikai apjuosė mokyklos koridorius pačių iškirptomis spalvotomis rankelėmis, kuriose užrašė gražius palinkėjimus draugui arba kažką svarbaus vaikui, ant kurio pyksta; vaikų rankomis kuriami ir puoselėjami augo draugystės gėlės ir net medžiai; vaikai piešė, kūrė filmukus ir dar darė daug visko visko.

Iš tikrųjų idėjų, išradingumo, polėkio įvairovė ir gausa, o vaikų bei jų pedagogų gebėjimai realizuoti savo užmanymus tiesiog stulbinanti ir tuo pačiu džiuginanti. Gaila, tačiau neįmanoma sudėti į mūsų internetinę svetainę visų Jūsų atsiųstų gražių nuotraukų, įdomių aprašymų, nes… tiesiog to neleidžia padaryti techninės galimybės.

Pristatome Jums kelias akcijos „Savaitė be patyčių“ akimirkas.

Čia rasite sąrašą šiais mokslo metais dalyvaujančios programoje „Zipio draugai“ ugdymo įstaigų, kurios įsijungė 2011 metais į akciją „Savaitė be patyčių“ (198 ugdymo įstaigos iš Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus).

Biržų rajono Papilio pagrindinės mokyklos moksleivių – akcijos ,,Savaitė be patyčių“ dalyvių piešiniai