logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Vėliausios naujienos. 2012 vasaris

Zipio draugai kaimyninėje Lenkijoje

Programa „Zipio draugai“ šiuo metu yra įgyvendinama net 28 pasaulio valstybėse. Plėtodami programą, palaikydami jos kokybę ar ieškodami paramos bendradarbiaujame, dalijamės patirtimis ir idėjomis, pasidžiaugiame savo pasiekimais ar tiesiog palaikome kontaktus su visose šalyse esančiais programos vykdytojais.

Turbūt logiška, kad tampriausiai ir produktyviausiai bendradarbiaujame su mūsų artimiausiais kaimynais – Lenkija. Nuo pačios pradžios su Zipio draugais Lenkijoje susiklostė labai šilti santykiai – planuodami pradėti vykdyti programą savo šalyje, lenkų atstovai Elżbieta Nerwińska ir Katarzyna Stępniak lankėsi pas mus, stebėjo programos valandėles, tarėsi ir konsultavosi.

Vaiko labui direktorė ir programos ekspertė prof. dr. Ona Monkevičienė, būdamos Lenkijoje, aplankė programos vykdytojus Varšuvoje. Vizito metu pasidalijome savo darbo patirtimi ir pasisėmė naudingų idėjų iš kaimynų apie pedagogų rengimą, bendradarbiavimą su tėvais.

Programą „Zipio draugai“ Lenkijoje įgyvendina neviešųjų paslaugų mokytojų rengimo centras Centrum Pozytywnej Edukacji (Pozityvaus ugdymo centras), įsteigtas Elżbietos Nerwińskos. Programa Lenkijoje buvo pradėta įgyvendinti 2004 metais Varšuvos mokyklose ir vaikų darželiuose ir nuo tada išplito visoje šalyje. Programoje jau dalyvavo beveik 83 tūkstančiai vaikų. Šiais mokslo metais joje dalyvauja 16.763 vaikų iš 631 mokyklų ir daželių.

Kolegos lenkai geranoriškai padovanojo keliasdešimt programos „Zipio draugai“ metodikos komplektų, kad Lietuvoje gyvenantys lenkų tautinės mažumos vaikiai galėtų dalyvauti programoje gimtąja kalba. Ir šias mokslo metais penkių Vilniaus apskrities ugdymo įstaigų vaikai dalyvauja programoje gimtąją lenkų kalba.

Mūsų prašymu programos „Zipio draugai“ vykdytojai Lenkijoje „Pozityvaus ugdymo centras“ pasidalijo savo naujais leidiniais lenkų kalba, t.y. atsiuntė mums kompiuterines versijas dviejų leidinių:

Tai brošiūra „Programa„Zipio draugai.“Vadovas tėvams“ (Przyjaciele Zippiego. Przewodnik dla Rodziców do Programu.) ir informacinis lankstinukas tėvams, kuriuos su džiaugsmu jums pristatome. Tikimės, kad lenkų gimtąja kalba kalbantiems programoje dalyvaujančių vaikų tėvams jie padės geriau perprasti programą, o programoje nedalyvaujančių vaikų tėvus paakins paraginti ugdymo įstaigas, kurias lanko jų vaikai, įsitraukti į programą.