logo


ZIPIO DRAUGAI Facebook paskyraOBUOLIO DRAUGAI Facebook paskyraKalendorių sukūrė Vilniaus l.-d. RŪTA pedagogės Oksana Dunovskaja ir Aida Kaunienė
2016_uz-saugia-lietuva_logo

Mes prisijungėme prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“
ikimokyklinis.lt_logo

VAIKO LABUI
informacinis partneris

Asmens duomenų apsaugos tvarkos aprašasAsmens duomenų apsaugos tvarkos aprašas

Savaitė be patyčių 2018

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“. Efektyvus vaistas nuo patyčių – mūsų visų nepritarimas

Kovo 19-25 dienomis devintą kartą visuomenės dėmesį į patyčių stabdymą sutelkė nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ ir kurioje mes – „VAIKO LABUI“ – dalyvaujame nuo pat pirmosios akcijos, nepraleisdami nei metų.
Savaitės tikslas – sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, dalintis efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis ir skatinti kiekvieną prisidėti, kad mūsų visuomenėje mažėtų patyčių ir dėl jų kenčiančių žmonių.
Šių metų „Veiksmo savaitės“ šūkis – „Kurią pusę pasirinksi tu?“, kviečiantis kiekvieną aiškiai išreikšti savo poziciją ir nepritarimą patyčioms.
Iniciatyvą savo veiklomis palaikė beveik pusė šimto „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ partnerių ir palaikančių organizacijų. Tarp jų ir mes – „VAIKO LABUI“, aktyviai prisidėjome prie savaitės veiklų ir siūlėme savaitės dalyviams savo iniciatyvas. Prie „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018“ įvairiomis veiklomis šiemet prisijungė didžioji dalis Lietuvos ugdymo įstaigų.
„Prieš 15 metų pradėję kampaniją „BE PATYČIŲ“, kurios viena iš iniciatyvų yra jau tradicine tapusi „Veiksmo savaitė“, siekėme aktualizuoti patyčių problemą ir parodyti, kad norint sumažinti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio paplitimą mokyklose, reikės ilgalaikių ir nuoseklių pastangų, sistemingo prevencinių priemonių taikymo. Šiandien mūsų visuomenėje patyčios pagaliau jau laikomos rimta visuomenės problema, – pastebi „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Atrodo, kad mūsų visuomenė tampa vis jautresnė, pastabesnė ir nepakantesnė kitų žmonių užgauliojimui ir žeminimui, todėl panašu, kad judame link sveikesnių tarpusavio santykių ir brandesnės visuomenės. Vis dėlto, nors galima matyti pirmuosius pozityvius pokyčius, neleistinai daug vaikų ir paauglių vis dar patiria patyčias ir kenčia dėl jų. Todėl turime nuosekliai dar intensyviau dirbti, kad patyčių ir smurto tiek mokyklose, tiek kitose aplinkose būtų mažiau.“
Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, bendradarbiaudama su „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ partneriais, pristatė virtualų testą mokiniams, kuriuo vaikai galėjo pasitikrinti, ar moka tinkamai reaguoti į patiriamas ar stebimas patyčias. „Vaikų linija“ drauge su Šiaulių miesto pedagogine psichologine tarnyba, parengė reagavimo į patyčias mokykloje rekomendacijas, kur pateikiami praktiniai patyčių atvejų sprendimo pavyzdžiai, patyčių atvejų registravimo formos, klausimynas mokiniams ir kt.

Čia rasite rekomendacijas, kaip reaguoti į patyčias mokykloje

Mes (VAIKO LABUI) „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ metu kvietėme visos šalies ugdymo įstaigas, kiekvieną vaikų grupę ar klasę, prisidėti prie šios iniciatyvos. Kvietėme mokinius ir pedagogus įsijungti į bendrą veiklą ir pradėti kurti ar tęsti klasės draugystės dienoraštį „Draugystės knyga“. Šiame dienoraštyje vaikai metai po metų aprašyti, nupiešti, nufotografuoti ar kitaip įamžintų klasės augimą draugystėje. Į šią mūsų pasiūlytą veiklą  įsitraukė ne tik tos ugdymo įstaigos, kuriose įgyvendinamos mūsų koordinuojamos programos „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“, dalyvavo ne tik ikimokyklinukai ar pradinukai, bet ir vyresni mokiniai.
Ikimokyklinio ir pradinių klasių mokytojams parengė rekomendacinį „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ veiklų kalendorių. Pateikiame idėjų, ką būtų galima aptarti su klase / grupe kiekvieną „Savaitės BE PATYČIŲ 2018“ dieną. Kalendoriuje siūlėme temas ir jų aptarimo planus. Siūlomų veiklų temos buvo parinktos taip, kad tiktų skirtingo amžiaus vaikams / mokiniams, o pačios užduotys buvo yra labiau pritaikytos mažesniems, t.y. ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams – programų „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikiame kartu“ dalyviams.
Į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018“ įsitraukusios ugdymo įstaigos aprašė savo veiklas, pasidalino su mumis gražiausiomis savo veiklos akimirkomis. O mes jomis dalijamės su jumis.

.

Čia rasite įstaigų, dalyvavusių „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2018”, veiklų aprašymus:

 Druskininkų l.d. „Bitutė

 Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinė mokykla

 Kauno l.d. „Smalsutis

 Klaipėdos l.d. „Boruzele

 Klaipėdos l.d. „Alksniukas“, Kačiukų grupė

 Klaipėdos l.d. „Pagrandukas

 Kretingos l.d. „Eglutė

 Radviliškio l.d. „Eglutė

 Šiaulių l.d. „Bangelė

 Šiaulių l.d. „Klevelis

 Siaulių l.d. „Sigutė“

 Šiaulių r. Ginkūnų l.d.

 Kelmės r. Tytuvėnų v.l.d.

 Plungės l.d. „Rūtelė“ Varpelio grupė

 Plungės l.d. „Rūtelė“ Volungėlės grupė

 Visagino l.d. „Gintarėlis“ Gnomiki grupė

 Vilniaus l.d. „Papartis

 Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija

 Vilniaus l.d. „Žvangutis

 Lentvario l.d. „Šilas“ Boružėlių grupė

Gražiausios „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018” akimirkos

 .